Facebook Google+ Twitter

Referendum w Łodzi. Prezydent musi odejść?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-14 17:37

80 tys. mieszkańców Łodzi postanowiło zamknąć klamrą okres władzy jednego z "Trzech króli". Czas, by mieszkańcy ocenili prezydenturę pod hasłem: "załóż czapkę ch...".

17 stycznia mieszkańcy Łodzi wypowiedzą się na temat prezydenta ich miasta. Ja osobiście liczę, że będzie to pospolite ruszenie jak za ogólnopolskiego przeganiania PiS-u od władzy... Nawet widać, w tych ocenach władzy pewną analogię...

Nie oceniam człowieka po tym kim był, co zrobił dla naszej demokracji, bo prezydentura miasta to nie nagroda za zasługi... nie ma dla mnie znaczenia, że referendum będzie z inspiracji SLD.
Cóż takiego się zdarzyło za prezydenta Kropiwnickiego? Co takiego dobrego zrobił dla tego miasta? Kim jest? Jak się zachowuje?

W Łodzi dzieje się nie za dużo... oczywiście nie cofamy się, są nowe inwestycje, dofinansowania unijne i inwestycje z kasy UE uratowały drugą kadencję Kropiwnickiego. Gdzie bylibyśmy, gdyby nie UE?

Jeżdżę trochę po Polsce i łatwo rozpoznać kiedy wjeżdżam do woj. łódzkiego, jak do innego świata, trzeciego świata. Jesteśmy w tyle za Poznaniem, Wrocławiem, Bydgoszczą, a żeby się już ostatecznie nie rozpłakać, to Warszawy nawet nie przytoczę.

Prezydent ma parcie na szkło. Wymyśla "Trzech Króli", odsłania pomniki, przecina wstęgi-łodzianie wiedzą chociaż jak wygląda. Dobrze, że jest czas i na to, biorąc pod uwagę liczne podróże zagraniczne, w zasadzie nie wiadomo w jakiej sprawie. Bruksela, "wyprawy krzyżowe" do Izraela. Jakie korzyści miastu przyniosły te podróże?

Porządki w Teatrze Nowym. Jak nie po dobroci, to z ochroniarzami. Głosy środowiska nie liczyły się. Swój człowiek, swoje zdanie, to tylko było ważne.

Gdzie był prezydent, kiedy wszystkie miasta walczyły o Euro2012? Pogłębia się zaścianek Polski. Żaden klub z Łodzi nie występuje w ekstraklasie, a obiekty sportowe pamiętają lata 60.

Nagle widmo referendum obudziło walkę o ważne sprawy dla tego miasta. Uratowanie marki ŁKS, czy sprawa centrum festiwalowego Camereimage?

Stoimy w miejscu...tylko śmiałe projekty mogą sprawić, że Łódź stanie się atrakcyjnym miejscem dla inwestorów, mieszkańców. Ale jak zwykle władza sobie...
Pan prezydent oczywiście rozsławia też miasto np. tzw. "afera czapkowa" czyli słynne "załóż czapkę ch..." - bo przecież strażnikowi miejskiemu się należało.

Tymi i innymi wydarzeniami pan Kropiwnicki zapracował sobie na referendum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.