Facebook Google+ Twitter

Referendum zdecyduje o modernizacji Zakopianki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 17:51

Władze Zakopanego nie widzą innego rozwiązania - to sami mieszkańcy w głosowaniu muszą zadecydować, czy chcą rozbudowy i remontu drogi do stolicy Tatr. Do takiej decyzji burmistrza skłoniły awantury, jakie urządzali w sprawie Zakopianki protestujący mieszkańcy.

Wojciech Solik, wiceburmistrz Zakopanego, tłumaczy, że czas podjąć ostateczną decyzję w sprawie modernizacji drogi. Przypomina, że sprawa jest nierozstrzygnięta od kilkudziesięciu lat. Solik zapewnia, że władze Zakopanego uszanują każdą decyzję jego mieszkańców.

Natomiast Federacja Obrony Podhala, skupiająca przeciwników modernizacji Zakopianki, jest przeciwna referendum. Józefa Chromik, z federacji, tłumaczy, że konstytucja gwarantuje prawo własności i referendum nie może tego zmienić.

Górale przypominają, że jedyną sensowną koncepcją jest remont dróg alternatywnych dla Zakopianki tak, aby na głównej drodze maksymalnie zmniejszyć ruch samochodów. Protestujący nie zgadzają się na czteropasmową jezdnię.

Władze Zakopanego chcą zorganizować referendum równolegle z wyborami do europarlamentu, a więc 7 czerwca. Głosowanie dotyczyłoby tylko rozbudowy drogi na terenie miasta Zakopane, a nie gmin Poronin i Szaflary gdzie są największe protesty.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.