Facebook Google+ Twitter

Referentka oskarżona o przywłaszczenie ponad 600 tys. zł

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-10-13 08:00

Krakowska prokuratura oskarżyła 37-letnią Katarzynę Ś. o to, że przez dziewięć lat (1996-2005) okradała Uniwersytet Jagielloński. Zarzuca się jej przywłaszczenie pieniędzy przeznaczonych na finansowanie badań naukowych na uczelni.

Wraz z nią oskarżono też osiem osób - jej wspólników. Oskarżona była referentem w dziale badań naukowych uczelni.

Rozliczała i wpisywała do ewidencji koszty projektów badawczych. Według prokuratury, od 1996 r. zaczęła podrabiać wnioski o wypłatę zaliczek na projekty i wystawiała rachunki na zakup fikcyjnych towarów i usług. W sumie wystawiła ich 195. Podrabiała na nich podpisy m.in. kierowników projektów badawczych. Jej wspólnicy podawali się za właścicieli firm, na które wystawiała rachunki i odbierali pieniądze z uniwersyteckiej kasy. O całej sprawie powiadomił prokuraturę rektor UJ jesienią ubiegłego roku. Katarzyna Ś. przyznała się do winy i szczegółowo opisała cały proceder. Jej współpracownicy - członkowie rodziny i przyjaciele nie przyznają się do winy. Stwierdzili, że pomagali jej w kłopotach i nie zdawali sobie sprawy z tego, że okradają uczelnię. Byłej referentce za kradzież o znacznej wartości grozi do 10 lat więzienia, jej wspólnikom zarzuca się pomocnictwo w kradzieży, za które grozi im do pięciu lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A gdzie dyrekcja? Szefowie? Jeśli przez 10 lat ktoś okrada państwową firmę, to winna jest kontrola (jej brak!)! Jeśli uczelnia funkcjonowała mając te straty (a przecież to nie jedyne, zapewne) to jak to tłumaczy rektor? Dostawał wyższe dotacje na pokrycie szwindla? A kto teraz otrzyma (i kiedy!) zawłaszczone pieniądze? Powinien Skarb Państwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.