Facebook Google+ Twitter

Refleksje po krakowskich targach edukacyjnych

W piątek 23 marca przy ul. Centralnej w Krakowie zakończyły się 14. Międzynarodowe Targi Edukacyjne.

Plakat targów / Fot. scan plakatu Zakończone targi edukacyjne spełniły swoje podstawowe zadanie. Przedstawiły uczniom ofertę edukacji w Krakowie oraz poinformowały jak zdobyć dobrze płatny zawód.

Kraków posiada bardzo dobre zaplecze w postaci wykształconych nauczycieli różnych specjalności oraz dobrze wyposażonych obiektów.

Podczas tych targów spotykałem młodzież, nauczycieli, rodziców, młodych ludzi z innych miast i regionów zainteresowanych kontynuowaniem nauki.zbiory własne tarcze szkolne 5 - XV LO Kraków / Fot. scan

Można się zastanawiać, czy zastępca prezydenta oraz radni miasta byli na tych targach i rozmawiali z młodzieżą. Zamiast likwidować szkoły i inne obiekty przydatne do zadań pedagogicznych, należy szukać dodatkowych finansów na naukę, w tym też w Unii Europejskiej.

 / Fot. w24Z innej strony: zarząd miasta, w porozumieniu z Radą Miasta, najnowocześniejszy basen przy szkole w krakowskim Prokocim przekazał instytucji kościelnej „U Siemachy”. Jest to o dziwne, bo szkoła, obok której znajduje się basen, lepiej by zadbała o ten nowoczesny obiekt.

Konstytucja RP, a także inne przepisy prawne, jasno określają, że do nauki mają prawo wszyscy, bez względu na światopogląd, wyznanie, pochodzenie, jak też przynależność do mniejszości narodowych.

Niestety, tak jak wymienionym przypadku basenu, krakowska polityka oświatowa skierowana jest na dyskryminację osób niewierzących. Doprowadza do likwidacji samorządowych żłobków, przedszkoli, szkół, po to, aby bez przetargów i zgodnie z prawem przekazać je kościołowi oraz instytucjom związanym z kościołem.

Na dodatek najpierw twierdzi się, że brakuje środków finansowych, a po / Fot. w24 przekazaniu kościołowi okazuje się, że pieniądze w kasie na szkolnictwo nagle się znajdują, ale tylko dla instytucji kościelnych.

Niestety, taka polityka za kilka lat doprowadzi do wyjałowienia kulturowego oraz naukowego miasta, które jest znane od wieków jako mekka szkolnictwa i nauki.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.