Facebook Google+ Twitter

Refleksje po XIX Światowym Forum Mediów Polonijnych

Dziennikarze, uczestniczący od 5 do 12 września w Światowym Forum Mediów Polonijnych Tarnów-Szczecin-zachodniopomorskie, stwierdzili, że organizatorzy spełnili wzorowo swój obowiązek. Zadowoleni są też współorganizatorzy ze spełnionego zadania.

Tradycyjnie, jeżeli dana impreza trwa kilka dni, należy dokonać jej podsumowania oraz analizy. Podstawowe pytanie brzmi: czy Forum spełniło swoje zadanie? Dlaczego, mimo tak ważnej imprezy, było nikłe zainteresowanie niektórych instytucji centralnych, np. z Małopolski?

Co dało forum uczestnikom? Liczby mówią same za siebie: 150 polonijnych dziennikarzy z całego świata, między innymi z tak odległych rejonów jak RPA, Kazachstanu, USA, Kanady, Ukrainy, Rosji oraz innych części Europy. W Forum uczestniczyło bardzo dużo osób młodego polonijnego pokolenia. Najstarsza uczestniczka, P. Maria z USA, miała 95 lat.

Region zachodniopomorski jest mało promowany w Polsce. Dla osób starszego pokolenia, w tym też polonijnego, Karlino było snem o potędze Kuwejtu polskiego, z uwagi na znaleziony gaz i ropę. Została tylko historia. Ustronie Morskie pokazało, jakie mamy ładne i czyste morze.

W świecie miasto Konin kojarzy się z hutą aluminium. Szczecin natomiast z upadłą stocznią i głośnym ostatnio skandalem z rurą gazową, utrudniającą wpłynięcie dużych statków morskich do Świnoujścia. Mimo to, jest to ważny port handlowy w Polsce.

Połczyn Zdrój to nie tylko uzdrowisko, ale region o historycznym znaczeniu, pełen lasów, jezior i czystego powietrza. Mało kto wie, że w małej miejscowości Barzkowice co roku odbywają się jedne z największych w Polsce Targów Rolnych o nazwie „Agropomerania".

Światowe Forum Mediów Polonijnych oraz dziennikarze polonijni dotychczas odwiedzili między innymi: Małopolskę i Kraków, Mazowsze, Warszawę oraz oczywiście Sejm i Senat RP, Wielkopolskę, Śląsk, województwa: podkarpackie, łódzkie, pomorskie, warmińsko-mazurskie. W tym roku Szczecin i województwo zachodniopomorskie.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polonus
  • Polonus
  • 03.10.2011 08:26

Kiepsko się to forum reklamowało np. w austriackich i włoskich mediach polonijnych.
Poza tym w tagach jest błąd- literówka w wyrazie -"zachodniOpomorskie"-brakuje O

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.