Facebook Google+ Twitter

Refleksje przechery. 1/13

Wejście obydwoma nogami i całą resztą w nowy rok, rażący oko trzynastką uważaną powszechnie za równie pechową, jak guzik od munduru kominiarza, za szczęśliwy…

Na śmietniku historii / Fot. Jadwiga Kowalczyk… rozpoczęłam rzutem na taśmę od grypy z komplikacjami, co się słusznie należy byłej pracownicy służby zdrowia, liczącej na własny rozum i domowe sposoby. Komplikacje objawiły się ciężkim zapaleniem oskrzeli, z powodu którego mój kaszel zakłócał nocną ciszę sąsiadom, mnie wyrywał osobiste wątpia, ale przede wszystkim nie pozwalał się śmiać.

A pierwszy, stłumiony na siłę atak śmiechu, dopadł mnie na widok Pana w klasie szkolnej łączonej, gdzie na jednym stołku siedziało dziecko z pierwszej klasy, na drugim z drugiej (czy jakoś tak), a Pan od rachunków żonglował symultanicznie
słupkami dla dwóch na jednej tablicy.

Pan od rachunków jest na dokładkę przewodniczącym związku zawodowego w szkole, liczącej dziewięcioro nauczycieli
i ośmiu uczniów. Niewątpliwe zwycięstwo Związku Zawodowego skutkuje w kuriozalnej szkole nowym gatunkiem pracownika: jest to pełnopłatny bezrobotny, czyli casus w światowych dziejach walki o prawa pracownicze i zmniejszenie statystyki bezrobocia. Do opatentowania.

Drugi atak śmiechu, który już mogłam częściowo uskutecznić, warcząc, prychając, poszczekując w chustki jednorazowego pożytku, ogarnął mnie na widok purpurowej (z tych nerw) buźki pana Ziobry, ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego IV RP, który po raz pierwszy komentował słowa sędziego Tulei.

Sędzia Igor Tuleya bowiem, wydając wyrok na doktora Z. – skomentował kulisy i sposoby pozyskania wiedzy o licznych zbrodniach doktora, z których tylko branie kopert z zawartością zostało udowodnione, osądzone i ukarane. Cała reszta okazuje się badziewiem operacyjno-politycznym do tego stopnia, iż sędzia składa doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Są to spreparowanie filmy, wiedza o całonocnych przesłuchaniach świadków, oraz fakt, iż nakłoniono pielęgniarkę do wynoszenia dokumentacji medycznej dla kolejnego „Tomusia”.

Widać pozyskiwanie materiałów od naiwnych bab stało się specjalnością CBA pod światłym kierownictwem hunwejbina Kamińskiego. Patrząc na niemoralną stronę pewnych aspektów życia w obrębie służby zdrowia, to kopertówki były (a zapewne są i jeszcze będą) zjawiskiem niejako wymuszanym przez pacjentów, ale wynoszenie przez pielęgniarkę dla
kochasia najbardziej wrażliwych danych - dokumentacji medycznej, to rzecz nikczemna, mogąca przynieść nieprzewidywalne, szkodliwe skutki dla chorych. Jakby nie patrzeć i jakby nie słuchać – panowie z prawej strony sceny politycznej dostali kociokwiku z koloraturą na wysokim „C”, a sędzia okrzyknięty został wrogiem publicznym; rzecz jasna dla publiczności, składającej się z panów Ziobry, Kamińskiego ,Kurskiego, Jurka i całego prawicowo- kaczyńskiego chóru wujów IV RP.

Sędzia Igor Tuleya! Nareszcie ktoś, z pozycji osoby uprawnionej, po rozpoznaniu podszewki działalności służb specjalnych pana Kaczyńskiego na podstawie setek stron akt procesowych doktora Z., powiedział otwartym tekstem, że „czarne jest czarne”.

I tak trzymać!

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Pani Jadwigo , dzisiaj lepiej ze zdrowiem ?
Pani felietony działają " zdrowotnie " na mnie . Dziękuję .
Igor Tuleya zrobił coś , na co czekaliśmy latami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan już swoje powiedział .Wszywko jasne jak Słońce

Ryszard Jan Zagórski 29.09.2010 21:47
Ocena: Ocena pozytywna 30 Ocena negatywna 37

W PiS jest coraz więcej specjalistów od rolnictwa. :( Pomogą rolnikom w powrocie do przeszłości.
Fachowcy rozwalili PGR-y i różne spółdzielcze instytucje, więc rolnikom indywidualnym teraz podobnie chcą pomóc? Czy to im się uda?


link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sędzia powiedział co mógł i zrobił to z pewnością w pełni świadom swego czynu. Kiedyś, w latach dziecięcych, mówiło się często: "Oliwa sprawiedliwa, zawsze na wierzch wypływa". Może to jest to?
Szanowna Xmeno Ixmeno, to jest przesada z takim twierdzeniem:
"...MAJĄ ZAMKNIĘTE USTA i SĄ UBEZWŁASNOWOLNIENI , ...!! "

Komentarz został ukrytyrozwiń

KIM SĄ LUDZIE ZWIĄZANI Z PiS?
SKORO MAJĄ ZAMKNIĘTE USTA, i SĄ UBEZWŁASNOWOLNIENI , kim oni są ??!!
Odpowiedź :
1 ) Pomawiający i Szkalujący: przykład, pierwszy z brzegu; Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Joachim Brudziński., Mariusz Kamińsk(z CBA i jego "agenci np. Tomasz Kaczmarek z PiS )
2 ) Pomyleni i Szurnięci: wyznawcy partii, raczej sekty PiS, Radia Maryi, i tych co chodzą z pochodniami modląc się do płyt chodnikowych np. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie albo tych co uczestnicząc w pielgrzymkach bija innych ludzi, nawet na Jasnej Górze(dziennikarkę z Polsatu albo innych postronnych widzów ).Również niechlubnym przykładem są tacy jak ci "agenci"z CBA ,gdzie ich szefem był Mariusz Kamiński, obecnie poseł z PiS, niestety poseł!!

PiS ?? Tak ja odzytuje ten skrót.

PiS to jest skrót taki : Pomawiający i Szkalujący .
NALEŻY ZADAĆ PYTANIA TYM Z PiS ;
1 ) Kto o zdrowych zmysłach jest jeszcze w tej partii PiS ???!!!
2 ) Kto będąc o zdrowych zmysłach pozwala sobie na zamykanie ust przez działaczy tego właśnie PiS???!!!
3 ) Kto będąc ( mężatką , mężem , mającym swoją rodzinę i dzieci) pozwala sobie na ubezwłasnowolnienie dokonane cynicznie przez Jarosława Kaczyńskiego właśnie zrobione na tychże członkach partii???!!!
4 ) Kto w PiS jest bezmózgowcem i daje sobie narzucać takie nikczemne traktowanie właśnie przez Jarosława Kaczyńskiego ???!!!
5 ) Kto o zdrowych zmysłach toleruje wybryki i daje się pomiatać przez Jarosława Kaczyńskiego , który jest : starym kawalerem, a może i bezpłciowcem, , bez umiejętności jeżdżenia samochodem(bez prawa jazdy ), bez umiejętności jeżdżenia na rowerze, hulajnodze , łyżwach , nartach , bez konta w banku i braku umiejętności płacenia kartą w sklepie, bez umiejętności uruchomienia pralki by coś wyprać (majtki, skarpety) !!!

KIM SĄ LUDZIE ZWIĄZANI Z PiS?
SKORO MAJĄ ZAMKNIĘTE USTA i SĄ UBEZWŁASNOWOLNIENI , kim oni są ??!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koronkowa robota !!! Haft richelieu !!!

Ziobro i sp.b.o (bez odpowiedzialności) usiłują robić wodę z mózgu aczkolwiek wychodzi im to nędznie.
Równie pozbawiona sensu jest postawa ZNP w rzeczonej sprawie.
Dobrze jest "wykaszleć się " na wszystko i wrócić do zdrowia czego życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, żyj ile się da.Teraz wracaj do zdrowia , i pisz te doskonałe teksty.
Życzy cała moja rodzina;rodzice i dziadki, oczywiście ja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Felieton bardzo mi się spodobał. :) Przyłączam się do pana Andrzeja z życzeniami błyskawicznej poprawy zdrowia, a już zupełnie od siebie polecam na kaszel i choroby górnych dróg oddechowych ziołowy syrop Stodal (wypróbowany na ludziach).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju -
pańskie życzenie jest dla mnie rozkazem: zaczynam zdrowieć w tempie "czołganiem naprzód marsz" i wiosnę powitam wraz z pierwszymi pączkami kwiecia łąkowego. :)
Dziękuję serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.