Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22916 miejsce

Refleksje przechery

W naszym barwnym politycznie kraju zdarzają się coraz częściej tzw. momenty, kiedy nagle jakaś postać, zamiast pudełka margaryny, wyskakuje nawet z lodówki.

 / Fot. domena publicznaPostacią taką jest w ostatnich dniach minister Gowin, który coś rzekł, ale rzecze iż nie rzekł. W każdym razie nie rzekł jako minister i tu mamy własny węzełek gordyjski: kiedy mianowicie facet w randze ministra, przemawiając do mikrofonów i kamer mówi jako minister, a kiedy wypowiada światłe myśli do cioci w Koluszkach. W oświadczeniu pana/ministra Gowina znajdujemy bowiem taki cymes:

„W związku z przekazem medialnym, jakobym sugerował istnienie zorganizowanej formy handlu ludzkimi embrionami, oświadczam, że moje słowa zostały wyjęte z kontekstu i niezgodnie z moimi intencjami przedstawione jako wypowiedź urzędowa Ministra Sprawiedliwości. W związku z tym rozważam…”

Nie wiem, czym się skończą rozważania pana Gowina jako ministra na temat wypowiedzi którą wygłosił nie jako minister, ale jest to w życiu publicznym zabieg erystyczny nowej generacji z rodowodem greckim, co w zasadzie sprowadza się do rodzimego „iść w zaparte”.

Dla mnie sprawa jest o tyle jasna, że ujawnił nam się w tym momencie Jarosław Drugi. Ponieważ Jarosław Pierwszy nosi przydomek Jarosławpolskęzbaw, przeto drugiemu, co jest oczywista oczywistością, należy się Jarosławembrionzbaw. Dlatego rzeczą słuszna byłoby, aby trzeci Medal Przemysła II. otrzymał pan Gowin, co mu się należy jako męczennikowi na stanowisku ministra sprawiedliwości w prywatnej walce o embriony, które stary Bóg Ojciec oddał w pacht medycynie.
Dlaczego trzeci Medal? Bo drugi będzie wręczony panu Macierewiczowi, gdyż „należy mu się to” . To logiczne i przekonujące uzasadnienie wygłosił prof. Tomasz Jasiński.

Osobiście nie mam zastrzeżeń; wszak pan Macierewicz jest postacią brylującą na firmamencie polityki polskiej znacznie dłużej niż pan Gowin. Wybitny ten człowiek, od lat, krok po kroku dochodzi do takiego zagmatwania teorii spiskowych, że ostatecznie zasłużył sobie na Medal Przemysła II, który przyznała mu Kapituła „za długotrwałe zasługi dla narodu i państwa polskiego, zbieżne z założeniami programowymi i ideowymi klubu.”

Zasługi pana Maciarewicza dla ojczyzny można wyrazić nawet w konkretnych liczbach, bo dotychczasowe odszkodowania wypłacane z wyroków sądowych wynoszą 815 tysięcy złotych polskich i nie jest to koniec „zasług”.
Ale to tak na marginesie i możemy wrócić do głównego wątku. Pierwszym laureatem tegoż Medalu jest oczywiście Jarosławpolskęzbaw, jako prawowity dziedzic myśli politycznej Przemysła II. „Nie może Pan zostać królem, ale może Pan zostać premierem - powiedział prof. Stanisław Mikołajczak wręczając Jarosławowi Kaczyńskiemu medal Medal Przemysła II…”

Bardzo słuszna konstatacja; Wśród różnych opinii potomnych cytowanych na temat Przemysła II jest i taka: "Przemysł był... miernym politykiem, gdyż jego samodzielna działalność [...] nie była imponująca. [...] Jest zupełnym przypadkiem, że kłótliwe i awanturnicze książątko dzielnicowe, splamione szeroko komentowaną zbrodnią, wyrasta na odnowiciela królestwa, chociaż sam nie reprezentował zbyt wysokich wartości moralnych."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Minister Gowin powinien otrzymać medal specjalny: na awersie w wieńcu z liści bobka napis "primum non nocere", na rewersie dwa skrzyżowane młoty z anielskimi skrzydłami i po kole tekst drobno tłoczony - in vitro to wymysł szatana, a Kant mnie zniesmacza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale to nie o to chodzi, kiedy On chodzi prywatnie, czy urzędowo...
Idzie o to, żeby On wiedział, kiedy mówi prozą... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może by po prostu pan minister miał ze sobą taką dwustronną tabliczkę z napisami "jestem Jarek" i "jestem minister"? Pokazywał by ją właściwą stroną do kamery i załatwione. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No mówio we wsi, że zadusił. Może i zadusił, powody wszakże miał. Koniec końców sam głowę położył, bo może zadusił ją zbyt szybko, może przedwcześnie a może wrogie typy miały ku temu by łeb mu ukręcic zgoła indicium odmienne, których jak wiemy i w przypadku książecia nie brakło. Dociec zatem prawdy trudno. Wszakże trupy mamy dwa a i inne pewnie straszą, o których nam wiedziec nie dano.
Wracając do artykułu, który kilka wątków od tygodni na łamach w24 w jedną kupę zbiera, chwalę go i doceniam, gdyż światło jasne na głupotę rzuca obnażając ją bezlitośnie.
Szkoda tylko, że potwory opisywane za grosz wstydu nie mają i palcem lubieżnym swoje anum dotykając, gdzie miejsce pospólstwa tym samym pokazują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie medal, nie konfuzja Donalda Niekaczora, lecz tzw. "towarzystwo", w jakim ów zacny embriolog wymienion został - jest karą dozadną(sic!) za palnięcie... :)
Na osłodę niech Mu będą Nimfetki Wyborne oraz Zacna Rubryka, w której zaistniał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze - nie jest pewna przyczyna, dla której ja zgładził: albo nieprzystojne zachowanie, albo bezpłodność. Zamiast in vitro służyli naonczas przyjaciele domu, albo parobczaki krzepkie. Obie przyczyny pasują jak ulał do moich refleksji i trosk pana Gowina :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy kazał to pewne nie jest p. Jadwigo, jednakże przyznawanie medali o takim właśnie podłożu historycznym wiąże się albo z brakiem znajomości podstaw polskiej historii, albo celowym ośmieszeniu wyróżnionego. Tak czy owak, wielobarwnośc polskiej polityki od stuleci, aż po dzień dzisiejszy jest wręcz olśniewająca.
Takie i podobne temu okoliczności upodabniają polską scenę polityczną do piaskownicy z rozkapryszoną gromadką dzieci, kłócących się o łopatkę lub dla odmiany obdarowujących się kamykami upatrując w nich klejnoty niezwykłej wartości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze - nie tylko miasto naznaczone zbrodnia, sam Przemysław II też - kazał zabić żonę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Medal Przemysła II ma jakże wymowne znaczenie, właśnie w obecnych zawirowaniach teorii spiskowych, no bo przecież z całym szacunkiem dla królewskiej korony - został Przemysł II zamordowany (nota bene w moim rodzinnym mieście)
Myślę zatem, że fatum ciążące na tym miejscu uchroni je przed wizytą "wyśmienitych" gości kolejno obdarowanych ów jak szlachetnym met(d)alem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.