Facebook Google+ Twitter

Refleksje przechery 8/13

W kontekście osobistego życia przeciętnego obywatela, który odzyskał wolność po solidarnościowej rewolucji, pewne zachowania i powiedzenia polityków, zapisują się na stałe w pamięci.

 / Fot. screen z Demotywatory.plPrzechodzą z newsów do działu „anegdoty”, co uważam osobiście za wyższy stopnień zaistnienia w bieżącej historii naszego kraju. Jednym z takich anegdotycznych powiedzeń stało się słynne „nie o take Polske…” pana Wałęsy.

Rzeczywiście – patrząc na zdjęcia z plaży w Miami, gdzie były prezydent ostatnio ładował akumulatory, można powiedzieć, że facet faktycznie pojęcia nie miał „o jake Polske walczy”. Wszak masy robotnicze prowadzone były do świetlanej przyszłości, ale świetlana doczesność została dana tylko niektórym , a na wiekuistą oczekujemy wszyscy bez wyjątku.

Ponieważ były prezydent, światowa ikona z ikoną w klapie, noblista, identyfikowany przez swych przeciwników jako agent Bolek, szamoce się z tą sprawą od lat – obserwuję tę historię jak większość i było mi człowieka zwyczajnie, po ludzku żal; zawsze uważałam, że ustalenie prawdy Wałęsowej lub prawdy esbeckiej niczego w kraju już nie zmieni. Byli bowiem tacy, którzy dobrze wiedzieli „o jake Polske…” i zrobili swoje całkiem dobrze na tym wychodząc.

Pan Wałęsa jednakże, z czasów świetności, zachował słabość do publicznych wypowiedzi, kamer, radia i ferowania opinii, strzelając od czasu do czasu taki numer, że głowa mała. Najnowsze expose pana Wałęsy na temat homoseksualistów, warto zacytować w całości: „Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam, wychodziła na ulice i moje dzieci i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami - powiedział Lech Wałęsa na antenie "Faktów po faktach". Zdaniem byłego prezydenta, w Sejmie posłowie o orientacji homoseksualnej powinni siedzieć "za murem".

W ten prosty sposób bojownik o wolność i demokracje wlazł bez mydła w szeregi testosteronowych osiłków, którzy z łysymi głowami i w małpich maskach zaczynają dyktować, kto i co ma mówić na wyższych uczelniach i gdzie jest miejsce dla wszelkich „odmieńców”.

Pan Wałęsa sobie nie życzy – a ponieważ oplatając dyrdymały o tym, czego nie zrobił, mając na wszystko dobry sposób – może teraz, jako zdeklarowany „praktyk” uzupełnić swoje dzieło.

Idąc za ciosem należy więc uzupełnić słynne 21 postulatów o dalsze:

Postulat 22 – rozróżnić i naznaczyć wszystkich homo, żeby się nie mieszali z baletnicami, miłośnikami szybkich motorów i alkoholikami porzucającymi swoje dzieci (mimo dziadka z ikona w klapie)
Postulat 23 – naszyć wszystkim tęczowe znaki na plecach, żeby było wiadomo, kogo nie wpuszczać do lokali dla prawdziwych Polaków
Postulat 24 – w razie próby zgromadzeń publicznych, zgarnąć i zepchnąć na peryferie używając przydatnej w takim wypadku falangi typu greckiego lub macedońskiego – vide: falanga
Postulat 25 - w razie ujawnienia się nowych homo, zatrudnić Obywatelską Straż Narodową, której tworzenie zapowiedział poseł Pięta; w chwilach wolnych od fizycznej obrony pomników będą mogli fizycznie bronić prawdziwych Polaków przed obecnością tęczowych (Poseł PiS powołuje Obywatelską Straż Narodową

Ponieważ w czasie słynnej zadymy na Krakowskim Przedmieściu, poseł Pięta zdradził pewnej starszej pani swoje marzenie, iż „…Przydałaby się pepesza po ojcu, byśmy tutaj sprawę obronili…” – sposoby fizycznej obrony zostały zarysowane, ziarno rzucone i najnowsza deklaracja pana Wałęsy co do mniejszości,” których sobie nie życzy” koreluje zgodnie z marzeniami pana Pięty.

Ponieważ środki na tworzenie OSN ma wyłożyć PiS – historia zaczyna drwiąco zamykać koło i pan Wałęsa wpisuje się w działania partii Kaczyńskiego, którego serdecznie nie znosi. Ale – dla człowieka, który poświęca własne wąsy, aby słońce wszędzie dotarło, nie ma rzeczy niemożliwych.

Efektem tej stójki ze szpagatem są nie tylko moje przemyślenia; są również opinie internautów, z których zacytuję dwa, z tych łagodniej brzmiących:

~w.zboralski
Polska specjalność: "Demokrata o faszystowskich poglądach"....
Eh, Bolek, Bolek, te 100 milionów dolców z CIA, które dostałeś na "Solidarność" przez konta Banco Ambrosiano, bardzo, ale to bardzo zaszkodziły twojemu "demokratyzmowi"...
~roxy
Osłupiałem... obrzydliwa wypowiedz świadcząca nie tylko o tępocie intelektualnej, ale przede wszystkim o małości i jakieś totalnej katastrofie moralnej. Czy Lechu zwariował? czy to pomroczność jasna? Jest mi wstyd. ciesze się, ze dzieci z tego kraju wyjechały. (pisownia oryginalna)

Na zakończenie – w nawiązaniu do akcji rodziców, którzy mają dzieci o odmiennej orientacji seksualnej: Panie Wałęsa – czy przewidział Pan jakieś miejsce dla nas? Może zaciszna ulica Palonki, a może Miami, bo dostatecznie daleko?
Nie może Pan tak w połowie; teraz trzeba konsekwentnie - „nie chcem, ale muszem”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

http://www.fakt.pl/Walesa-straci-majatek-Walesa-straci-po-wypowiedzi-o-gejach-Ile-byly-prezydent-straci-po-wypowiedzi-o-gejach-,artykuly,202352,1.html

" Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zapraszał Lecha Wałęsy jako autorytetu moralnego wiedząc, co powiedział – wyjaśnia wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (59 l.) z SLD. – To wypowiedź troglodyty – dodaje Wenderlich.
Wicemarszałek peweni ma rację, bo prasa światowa od Peru aż po Rosję zawyła z oburzenia.I właśnie utrata pieniędzy z wykładów może być dla noblisty najbardziej bolesną karą. Wałęsa nie krył, że przywykł do luksusu – kazał sobie fundować samolot z łóżkiem do spania, a przy okazji wykładów kilka dni spędzał zawsze na wypoczynku. Ile zarabiał? – W jeden dzień zarabiam tyle, ile ty nie zarobisz przez całe życie – tak podsumował to kiedyś sam Wałęsa zwracając się do Krzysztofa Wyszkowskiego..."

"O take Polske? "

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ PIS PIS
Rozumiem, że tej wypowiedzi "ikony" też Pan/Pani przyklaśnie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3924363.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arkadiuszu - to palnięcie nie przejdzie bez echa w kręgach, które pana Wałęsę zapraszały na te jego dobrze opłacane pogwędki i wygłaszanie złotych myśli "praktyka".
Sądzę, że będzie musiał z kaledarza zarobkowych wyjazdów skreślać kolejno niektóre pozycje, bo dostanie eleganckie ich odwołanie "z przyczyn niezależnych".
Zasłużony ten człowiek uznał, że musi wygłaszać opinie na każdy temat; mimo upływu lat i "obijania" się w świecie - wylazł wiecheć z lakierków, a znaczek w klapie stał się synonimem kołtuństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejne, jedno z wielu "palnięć" Lecha Wałęsy.
Poprawność polityczna i poprawność obyczajowa za sprawą różnorakich okoliczności stała się w tej kwestii jedną poprawnością - religią obowiązkowej tolerancji.
I ta religia Wałęsę ukrzyżuje, jeśli ów herezji nie odszczeka...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam na co dzień do czynienia z osobami tzw "starej daty". Nie mają one nic przeciwko homoseksualistom i traktują ich jak wszelkich innych ludzi. Przeszkadza im co najwyżej zbytnie afiszowanie się przez gejów ze swoją odmiennością.

Wypowiedź naszego ex-prezydenta nie ma z tym stylem nic wspólnego - to zwyczajne przesądy i brak kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Seks z partnerem i również partnerki z partnerka , to Boże przekleństwo.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

UCZYMY KOGOŚ TOLERANCJI CHOĆ SAMI TEGO NIE PRZESTRZEGAMY .
Skoro Wałęsa ma takie poglądy niech ma .Jest starej daty i tyle .
Trzeba go przeczołgiwać po glebie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuły, zaszczyty, nagrody, powszechne uznanie nie mają nic do rzeczy i żadnego znaczenia jeśli wyznawane poglądy negują humanizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Lech Wałęsa na antenie "Faktów po faktach". Zdaniem byłego prezydenta, w Sejmie posłowie o orientacji homoseksualnej powinni siedzieć "za murem".

Czytaj wiecej: link "

naprawdę tak powiedział? :o Koniec świata bliski !
;))))) Czyżbyśmy się cofali w średniowiecze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwiga Kowalczyk znacznie przewyższa niektórych autorów tu piszacych. Co tu dodać?
Można dać maksymalną ocenę 5 i dać podbicie tyle ile mam.
Och!!!!
Z litości pominę autorów tu na tym portalu się produkujących. ZASTRZEGAM JEST ICH ZALEDWIE DWÓCH, NO MOŻE TRZECH. Spróbujcie przynajmniej naśladować kunszt pisarski. Elokwencji, umiejętności przekazania swej myśli wam nie starczy. Choćbyście żyli jeszcze 150 lat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.