Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20689 miejsce

Refleksje przechery. Aborcja i trzeci palec dla żyjących

Sejm odrzucił dzisiaj obywatelski projekt ustawy, która w sposób wybiórczy miała zakazać dopuszczalność aborcji płodu noszącego cechy ciężkiego uszkodzenia.

 / Fot. PathoPoprzedzająca dyskusja publicystyczna i wściekła pyskówka w Sejmie, który na szczęście tę piramidalną bzdurę odrzucił, ujawniły niezwykłą hipokryzją awanturników, którym tak bardzo zależy, aby matki rodziły dzieci obarczone nieuleczalnym kalectwem lub nosiły do końca patologiczną ciążę, rokującą śmierć noworodka, nie mającego szans na przeżycie.

Mówię o hipokryzji, ponieważ przerwanie ciąży, zgodnie z art. 4a ust.1 pkt1-3 ustawy, jest dopuszczalne wyłącznie przez lekarza w przypadku, gdy:

a) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
b) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
c) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.


Jak wynika z powyższego, obrońcy o mentalności hunwejbinów okopali się na pozycji „b”, pozostawiając dopuszczalność w punkcie „a” i „c”. Ponieważ głównym motywem obrony zarodka rokującego ciężkie kalectwo i niemożność jego samodzielnej egzystencji w przypadku przeżycia (vide pokazowe osobniki akcji „nie jesteś sam - warto pomagać”) - jest PRAWO DO ŻYCIA - obrońcy nienarodzonych potworków uznają, że - patrz pkt. „C” - osobnik poczęty w wyniku czynu zabronionego, jest człowiekiem, którego (wg. terminologii obrońców ) - zabić można. Choćby był zdrowy jak byk.

Punktem "a" obrońcy nie zawracają sobie głów - życie matki nie jest ważne, wobec czego nie jest przedmiotem troski obrońców zarodka, w przeciwieństwie np. do religii żydowskiej, gdzie życie matki (która powinna rodzić dużo zdrowych dzieci) jest wyraźnie przedmiotem troski:

„Wikipedia: Religijne prawo żydowskie[116] halacha traktuje aborcję bardziej rygorystycznie niż islam, ale nie zakazuje jej całkowicie jak większość wyznań chrześcijańskich; ogólnie przyjmuje, że aborcja jest dozwolona tylko, jeśli ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety (w tym przypadku embrion traktowany jest jako potencjalny "morderca" swojej matki, przed którym ona ma prawo bronić się)"

Gołym okiem więc widać, ze awantura, rozpętana przez zaciekłych obrońców uszkodzonego zarodka, ma na celu narzucenie wybiórczego zakazu osobom, które nie są ultrakatolikami, lub katolikami w ogóle. Przepisy religijne w tym względzie dla praktykujących katolików są jasne i niedwuznaczne - żaden przepis świeckiego prawa nie zmusi prawdziwej katoliczki do aborcji, a żaden zakaz nie powstrzyma kobiety od usunięcia ciąży, jeśli będzie chciała to uczynić. Nawet z powodów socjalno-bytowo-estetycznych.

Wobec czego - Wy - krzykliwe babony sejmowe i Wy - ultrakatoliccy hipokryci – zostawcie ludzi w spokoju i dajcie im żyć bez waszej religijnej anatemy i świeckiego więzienia.

Co możecie zrobić dla zrozpaczonych matek i kalekich płodów? Możecie od rana do wieczora klepać modlitwę pięciu palców, ze szczególnym naciskiem na palec czwarty.

„4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on, by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.”

Jeśli jednak modlitwa za obciążonych problemami (patologicznej ciąży) i strapionych (decyzją o aborcji) nie zaspokoi Waszych ciągot do zamiany prawa religijnego na państwowe - jest na drugim biegunie pole do krucjaty na rzecz uporczywie żyjących i potrzebujących opieki, którym społeczność lokalna pokazuje trzeci palec. Bez modlitwy.

Hasełko „od poczęcia do godnej śmierci’ znajduje bowiem w naszym kraju i takie hańbiące postawy: Nie chcemy w okolicy Domu Spokojnej Starości! - pisze do urzędników grupa mieszkańców wioski Przyłęk k. Nowego Tomyśla w Wielkopolsce. Argumenty? "To umieralnia", "nic dobrego", "będzie hałas, ruch jak w Paryżu!" …. Teraz mamy tu oazę spokoju, a jak postawią taki dom na 150 osób, to będzie jeden wielki bałagan. Przecież do tych emerytów będą przyjeżdżać goście i rodziny, drogi zostaną rozjechane, infrastruktura weźmie w łeb. A jak dodać do tego lekarzy z Nowego Tomyśla i karetki, to ruch będziemy mieć tu jak w Paryżu - podaje TOK FM.

Gdyby pominąć słowa „spokojnej starości” można by pomyśleć, że chodzi o protesty przeciw wysypisku śmieci. Jak żyć Franciszku, jak żyć?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Panie Hadrianie. Warto przed wpisem zajrzeć do słowika oraz encyklopedii i zapoznać się za znaczeniem słowa "socjalny" , "socjalizm".... Mieszanie tych pojęć z "ewolucją" to jak dzielenie grzybków przez poziomki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz Wolski - tak, są. I nie tylko publikacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2013 02:26

Ja znowu podbijam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tradycyjnie "mądrze komentują oraz protestują" nieosobiście zainteresowani.
I stąd "bieda nasza"...
I to Polska właśnie... :(
Pozdrawaiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znowu te odgrzewane, aborcyjne kotlety... Ile moszna.

A ja powiadam, że cały problem leży tu:

(Ustawa o planowaniu rodziny)

"Art. 4b.
Osobom objętym ubezpieczeniem społecznym i osobom uprawnionym na podstawie odrębnych przepisów do bezpłatnej opieki leczniczej przysługuje prawo do bezpłatnego przerwania ciąży w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej."

Pozwolę sobie na proroctwo: dopóki jedni ludzie będą przez państwo zmuszani do łożenia na finansowanie realizacji światopoglądu innych ludzi, a więc dopóty będzie istniała publiczna służba zdrowia, dopóty nigdy nie nastanie w tej, i w podobnych kwestiach pokój. Socjalizm nie tylko rujnuje gospodarkę - socjalizm, jako ustój zaprzeczający fundamentalnym prawom ewolucji gatunku, rujnuje wszelki porządek.

Socjalista to człowiek uważający, że przeczucie o słuszności czynu nie płynie z wewnętrznego postrzegania piękna czy odniesienia do zdrowego rozsąku, a z zapisów ustawowych! Innymi słowy, pozwolę sobie na uproszczenie: socjalista to debil, podobnie jak wszyscy dyskutujący o problemach aborcyjno-eutanazyjno-innobzdurowych bez zrozumienia istoty samego problemu.

W przeciwnym razie, w myśl zasady "płacę, więc wymagam", zawsze będą mogli dopchać się do trybuny sejmowej jacyś irytujący awanturnicy, wznoszący pod niebiosa swoje populistyczne hasełka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr Tymochowicz:
''Logika Gojek - czyli Dwuwartościowa Głupota ...

Czy Kaja Gojek - przestała już marzyć o mordowaniu dzieci - TAK czy NIE ?
Czy Kaja Gojek przestała prostytuować się na placu Pigalle - TAK czy NIE ?
Czy Kaja Gojek zaprzestała leczenia psychiatrycznego - TAK czy NIE ?

Jeśli można odpowiedzieć na pytanie czy płód ludzki jest człowiekiem, jednym prostym TAK albo NIE - to zatem równie prosto Kaja Gojek może odpowiedzieć na powyższe trzy, chyba znacznie prostsze pytania ....
Obawiam się, że jakkolwiek będzie brzmiała odpowiedź samej Gojek Kai, to wnioski będą dość jednoznaczne:

1. Marzyła o mordowaniu
2. Prostytuowała się na placu Pigalle
3. Leczyła się psychiatrycznie

To niestety nie wszystko.
Jeśli płód jest człowiekiem - to zygota tym bardziej.
Jeśli zygota jest człowiekiem - to jeśli mamy pewność, że dany plemnik, czy ich grupa - zapłodni za moment daną komórkę jajową to ich para przed połączeniem - komórki jajowej i plemnik - to także człowiek.

Wnioski:

1. Każdy akt masturbacji - jest aktem ludobójstwa (3 miliony zamordowanych dzieci na jeden akt) - dożywocie w Polsce, w USA 600 lat odsiadki, w Teksasie - kara śmierci ..... pożądana.

2. Jeśli przypadkowy gwałciciel nie zgwałci przypadkowej kobiety czy dziewczyny w czasie dni płodnych w przypadkowym miejscu - to być może morduje on dziecko "nienarodzone", bo przecież plemnik gwałciciela mógł zapłodnić komórkę jajową.

3. Bóg jest mordercą dzieci - ponieważ w każdej sekundzie dochodzi na świecie do milionów poronień samoistnych ....

Siła logiki, podobnie jak siła bomby wodorowej jest Wielka - ale w stosowana przez ułomnych umysłowo - niekoniecznie tylko z zespołem Downa - jest jedną Wielką Masakrą ...

Pozdrawiam Gojek i Wszystkich''

(pisownia oryginalna, pewnie literówka)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieszkańcy wioski Przyłęk ...módlcie się do Pana Boga abyście nie musieli szukać Domu Spokojnej Starości . Niezbadane są wyroki boskie . W państwie tak katolickim [?] postawa mieszkańców kłóci się z nauką KK .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesujący tekst ,skłania do przemyśleń.
Pozwólmy kobiecie , która nosi płód głęboko upośledzony decydować samej . Posłowie tak zaciekle walczący o zaostrzenie przepisów powinni przed podjęciem decyzji zaadoptować porzucone dzieci w domach opieki społecznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moja uwaga miała charakter ogólny. Nie odnosiła się do tego tekstu (w tych kwestiach staram się być wstrzemięźliwy i zachować zdanie dla siebie).

Ale uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Co do chorób genetycznych, to ze względu na źródło jakie Pani podała, nie będę zaglądał. Na takie strony nawet w gimnazjum "krzywo patrzą". Mam nadzieję, że źródłem Pani wiedzy są jednak inne strony i publikacje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiem, ze to zabrzmi brutalnie, ale nas ( Polaków) zwyczajnie nie stać na utrzymywanie dzieci, u których już w okresie płodowym ujawniono anomalia. I tu nawet nie chodzi o pieniądze. Nie stać nas moralnie.
Ojcowie często porzucają matki swoich niepełnosprawnych dzieci, a matki...zabijają nawet te zdrowe i śliczne ( Madzia z Sosnowca).
Brawo p. Jadwigo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.