Facebook Google+ Twitter

Refleksje przechery. Eventy oraz infa

Liczne nowe słowa, które na stałe weszły do słownictwa dziennikarskiego, wpadają w ucho i oczy, aczkolwiek nie sądzę, aby wpadły do oficjalnego słownika języka polskiego. Wszak mówione wprost czy wspak – nijak do polskiego nie przystają.

 / Fot. Casa Rosada/CC 2.0Oto dwa przykłady, znalezione z marszu w trakcie przeglądania codziennych wiadomości: …próbował ratować sytuację specjalnym agregatem prądotwórczym, który zobowiązał się dostarczyć na miejsce zaplanowanego eventu... W oczekiwaniu na wyniku wyborów w Żaganiu (kibicujemy tamtejszemu planktonowemu komitetowi Stronnictwa Demokratycznego) dwa krótkie infa.

Nadążanie za współczesnością wprawia mnie co prawda w lekką zadyszkę, niemniej postaram się sprostać zadaniu i podzielę się kilkoma nowocześnie wyrażonymi refleksjami na temat najnowszych eventów.

Info o liście pana Gowina do członków PO nie zasługuje jeszcze na koment, bo czekam na ciąg dalszy: po liście do kolegów którym wytyka kolesiostwo, lenistwo i inne grzechy ciężkie( w których jako członek nie brał udziału), nastąpi zapewne orędzie do narodu i to dopiero będzie event zasługujący na info, porównywalne z tym, że generał Głódź nie dostał arcybiskupstwa we Wrocławiu.

Za największy współczesny event uważam przeto kazania współczesnego Biedaczyny, zasiadającego w stolicy apostolskiej, który beztrosko wywracając odwieczną celebrę, posunął się ni mniej ni więcej do ogłoszenia wiernym i niewiernym że pannie – matce żaden ksiądz nie powinien odmawiać ochrzczenia dziecka oraz (uwaga, uwaga!), nie trzeba być katolikiem, aby zostać zbawionym. Wystarczy być dobrym człowiekiem.

To drugie, kuriozalne info wywołało natychmiastowy i pierwszy w historii Watykanu event, czyli dementi rzecznika Stolicy Apostolskiej, który przetłumaczył słowa papieża na język ludzki, potwierdzając, że wyjątków nie ma i nie będzie, a ateiści i tak pójdą do diabła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Być może rzecznik Watykanu mową słodką i pełną eufemizmów obwieści, że papa cierpi na uwiąd starczy i alzheimera w jednym. Dorzuci w promocji puchlinę wodną kolan i pomroczność jasną. Będzie ciekawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostre i jakże celne refleksje . Brawo! pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się nad dementi rzecznika prasowego Watykanu. No bo jak. Papież, głowa KK namaszczonego z woli Boga nie ma racji? Rację ma rzecznik?
Pomijając sarkazm a odnosząc się do słów papieża - "wystarczy być dobrym człowiekiem" -, trudno się nie zgodzić z taką tezą. Dlaczego mieliby trafić do nieba źli chrześcijanie, a dobrzy niechrześcijanie nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Info o Chińczyku super! Pani Jadwigo, nasi ważni przywódcy duchowi nie muszą się lękać nowych fanaberii Naczelnego Pasterza. Kiedyś w RM słyszałem zwierzenia ojca dyrektora, że przełożony buty musiał mu kiedyś kupić... Taki ubogi ksiądz Rydzyk jest... Pierwowzór Franciszka to krezus przy nim by był...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.