Facebook Google+ Twitter

Refleksje przechery. Halleluja zielona gowinada!

Do rosnącego zasobu słownictwa potworkowatego, które zapoczątkowane zostało słynnym i jakże celnym „najmojszym” z Dnia Świra, dodać wypada kolejne wytwory ludzkiej fantazji językowej, na które natknęłam się w internecie.

Jabłko na świerku / Fot. Jadwiga KowalczykI dlatego moje dzisiejsze refleksje będą więc naj: najkomentowaniem jednego z najgłupszych pomysłów wodza najnowszej partii, która swoim logo przypomina pierwszy, ekskluzywny zapach kapitalizmu, czego ślady znalazłam na niszowej stronie w kategorii zapomniane kosmetyki.

Wódz Partii Zielonego Jabłuszka obnosi przed nami nobliwą głowę, w której – mówiąc językiem Ferdka Kiepskiego – ma POMYSŁA. Skutki wdrożenia POMYSŁA, najprzeanalizowane najstaranniej, określiła bym „Rozrodczym Pączkowaniem Wyborczym Halleluja” (RPWH). Termin RPWH ten jest zastrzeżony patentem nr 85/13/w24.

RPWH polegać ma na tym, że rodzic mógłby głosować na partię (szczególnie tą, pachnącą jabłuszkiem) w imieniu swoich dziatek poczętych, donoszonych i narodzonych. W praktyce może zdarzyć się tak, że rodzice pójdą o godzinie 10.00 do pobliskiego kościoła ochrzcić dzieciaka, a o godzinie 20.00 –marynarskim krokiem, do lokalu wyborczego, gdzie oddadzą głosy wg. parytetu 2+1 +x = ni pies ni wydra.

Prawna strona projektu objasniona została łopatologicznie w omówieniu pani Ewy Koszowskiej i do przeczytania tego tekstu zachęcam bezpłatnie.

Problem, który jednak najgryzie przecherę zaczyna się w tak zwanych momentach, czego w przypadku RPWH nie zabraknie, a to z przyczyn niezależnych od cnotliwego pojmowania rodziny przez autora POMYSŁA; życie to nie bajka, wobec czego zdarzy się i tak:

- Samotna mamusia zagłosuje na jedno dziecko, co równa się 2 głosy; tatuś tegoż dzieciaka tak samo i daje nam to już 4 głosy na 3 osoby,
- tatuś w sutannie, chcąc przysporzyć głosów Najsłuszniejszemu Kandydatowi będzie musiał wyjść z podziemia i powyborcza heca w parafii jak amen w pacierzu,
- tzw. element i margines, mający chmarę dzieci przy sobie albo w Domach Opieki, zaniży statystykę uprawnionych do głosowania, bo głosowania wszelkie olewa z zasady,
- ślubny małżonek pewnej pani zaprze się o futrynę i w imieniu bachora glosować nie zechce, bo bachor dziwnie podobny do sąsiada,
- mamusia powyższego namawia prawdziwego ojca do oddania głosu w imieniu potomka i skończy dzień wyborów na chirurgii urazowej, bo żona tatusia dziecka mamusi będzie miała akurat pod ręka wałek do ciasta.
Pozostałe wersje sytuacji życiowych wymyślą pp. Czytelnicy, którzy podzielą najmojszą i najswojszą, serdeczną troskę o zawartość głowy pana, noszącego ładne imię wysokiego wzrostu.

Jeśli do tego dodać, że wytrzeźwiały ale nie otrzeźwiony poseł Wipler zapowiada w ramach działania zielonego jabłuszka polityczne trzęsienie ziemi – można żywić obawy, że na podbitych oczach wybory się nie skończą, a serial „Szpital” obfitować będzie w precedensy medyczno - kryminalne przez najbliższe kilka lat.

Ostatecznie, stosując skróty myślowe, co nam zostaje na widok POMYSŁA ?
Zostaje nam śmiech.
A jeśli śmiech, to dubeltowo i absolutnie z Kasią Pakosińską.
W załączeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Mówiąc o zielonym jabłuszku, myślimy o jabłuszku niedojrzałym. Mówiąc o zielonym człowiek, mowimy o człowieku niedoświadczonym i nie mającym wiedzy na jakiś temat. W posła Gowina i jego partii "Zielone Jabłuszko" wszystkie te cechy zostały uwypuklone. Ovby nam tylko ogryzek z tego jabłuszka nie stanął w gardle.
Średnia 3,12 za taki artykuł, to w tym katolickim kraju i tak dużo. Ja jednak ją podniosę moimi 5 punktami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zielone jabłuszko, a w jabłuszku robaczek..Kilka robaczków !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawno się tak nie obśmiałam. śmiech jest podobno zaraźliwy. Toteż wszystkim bez względu na poglądy, polecam, śmiech to samo zdrowie.
PS. Pani Jadwigo, uznanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, co taki "odszczepuś" sobie myśli? Może wydaje mu się, że gromada niezadowolonych z obecnej sytuacji w kraju będzie walić za nim na oślep w rewolucyjnym amoku? Czy jest to perfidne wyrachowanie i postawienie na garstkę zwolenników, wiernych żołnierzy, którzy będą mogli zapewnić "jakieś tam" koryto?

Trudno przecież - tak po prostu - zostawić łatwe zarabianie grosza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak ktoś słyszy głosy (Gowin słyszący jęknięcia lub beknięcia niepełnoletnich wyborców), to ktoś inny takowąż sytuację określa.
Egzorcysta inaczej, niż psychiatra... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.