Facebook Google+ Twitter

Refleksje przechery. Model dla Fidiasza

Niebywały skandal i plamę na super polsko-katolickim honorze wywołała ostatnio ukochana w kręgach sportowych Isia Radwańska, która wielką tenisistką jest.

Kto tu się wstydzi? / Fot. Jadwiga KowalczykTrudno o lepszy kąsek, news i ewent w ideologiczno-wyznaniowym sosie, jak gołe ciało tejże urodziwej panny, która prezentuje się równie pięknie, jak inni rozebrani sportowcy na łamach The Body Issue. ESPN.

Posągowa uroda wysportowanych ciał aż się prosi o swego Fidiasza, a z braku tegoż – powinna być prezentowana w gabinecie figur woskowych Madame Tussaud; tym bardziej, że oprócz gry w tenisa zasłynęła nasza chluba narodowa chimerycznymi gestami, ukazującymi charakterek pannicy, której woda sodowa uszami tryska.

Układanie piłeczek w „JEZUSA” i publiczne demonstrowanie osobistego fanatyzmu religijnego jest równie aroganckie w stosunku do światowej publiczności, jak podanie ręki zwycięskiej przeciwniczce gestem rzucania ochłapów pętającemu się kundlowi.

Ostatecznie grono samozwańczych ambasadorów Jezusa wyrzuciło pannę Agnieszkę ze swego szacownego grona, a mnie ten smakowity zestaw zachowań panny Agnieszki oraz konsekwencje sprzecznych i głupawych przekazów wyrwały z letniego bezruchu i uśmiałam się jak norka.

Oczywiście, najlepszy komentarz do gołych zdjęć panny A.R., która nie wstydzi się Jezusa, wygłosił pan Terlikowski, orzekając, jak zwykle niezwykle słusznie, na temat golizny: nagość kobiety przynależy mianowicie wyłącznie mężowi i na odwrót: goły mąż wyłącznie dla gołej żony.

Podejrzewam, że pan Terlikowski wziął sobie do serca gawędy dobrego wojaka Szwejka, któremu Haszek włożył był w usta taką oto refleksję:

„…Już dobrze nie pamiętam, co nam dalej opowiadał o tej sprawie pan Stendler, ponieważ bardzo inteligentnie rozmawiał z tą damą w łóżku, oboje zaś zgodzili się na to, że małżeństwo nie jest od tego, żeby każdego prostą drogą prowadzić do szczęścia i że obowiązkiem każdego jest poskramianie chuci w małżeństwie i kształtowanie charakteru oraz uduchowienie ciała”.

A tak przy okazji – jak już wspomniałam o Fidiaszu, nie wypada przejść obojętnie obok współczesnej Grecji, której finansowe problemy (i wręcz hedonistyczne ich przyczyny) zatrzęsły jakiś czas temu Europą.

Oto niesłychanie ciekawe doniesienie z prasy codziennej: „Istnieje tam bowiem dodatek córek generałów i pułkowników, które nie wyszyły za mąż do 30. roku życia; państwo uznaje, ze mogły być źle traktowane w dzieciństwie, mieć traumę rodziny wojskowej i wypłaca im 2000 miesięcznie euro dodatku…”

Kto nie wierzy, niech sobie poszuka w ciekawostkach, które zamieszcza (nie tylko) SE, zachęcający czytelników do rejestracji hasłem:
„Sprawdź, dlaczego użytkownicy dziennika Super Ekspress i portalu SE.pl zasługują na treści najwyższej jakości… Zarejestruj się już dziś!”

Faktycznie. Przykładem najwyższej jakości dziennikarstwa jest doniesienie tłustym drukiem, iż Jarosław Kuźniar przez córkę sypia w aucie.

Skóra mi ścierpła na ten widok, bo stanął mi przed oczyma koczujący na parkingu biedak Kuźniar, którego własna córka wypędziła z domu.

Po zgłębieniu treści najwyższej jakości odetchnęłam jednak z ulgą, bo okazało się, że
- jest to niemowlak Zośka, która wywróciła porządek dnia ojcu, ( o matce się nie wspomina),
- ojciec Kuźniar łapie w samochodzie kilka chwil na drzemkę, bo facet wstaje do pracy o nieludzkiej porze, co wynika z rozkładu dnia, cyt.:

„Przed narodzinami córki mogłem położyć się w domu i odespać. W życiu "po Zośce" nie mam takiej możliwości, więc łapię momenty, kiedy mogę na chwilę zamknąć oczy i odsapnąć - opowiada o swoim życiu prywatnym w magazynie "Twój Styl".

Jak na ironię, wspomniana „treść najwyższej jakości” dotyczy dziennikarza, o którym plotkują koledzy po fachu, epatując dwuznacznym tytułem. (czyżby tego ich uczył?)

Konia z rzędem temu, kto po przeczytaniu przez szybę kiosku tytułu owego doniesienia nie pomyśli: "Co za czasy! Własna córka wywaliła Kuźniara z domu!"

Tyle byłoby ogórkowych refleksji na dzisiaj; o cudownych uzdrowieniach napiszę, jak mi jakiś szaman uzdrowi finanse, bo na głowie i ciele zdrowa jestem w granicach normy stosownej do wieku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

@Artur Wojnowski - pięknie dziekuję za link. Jam mam ten zwrot "w palcach", bo moja nieodżałowana śp. szefowa - specjalista radiolog, dyktując mi (przed laty...w epoce maszn do pisania) opisy radiogramów uzywała tego zwrotu na określenie zmian "fizjologicznej patologii". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, w sprawie "zdrowia w granicach normy stosownej do wieku" proponuję zerknąć tutaj :) :

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/oto-najstarsza-na-swiecie-gimnastyczka,5557698,0,fotoreportaz-maly.html

Mnie zatkało, choć jeśli Onet nie kłamie, (a wiemy, że kłamie zawsze), jest to w sumie pocieszające :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobowość pana Terlikowskiego to znakomity temat na pracę habilitacyjną psychiatry.
Pani Jadwigo... jak nikt odkrywa Pani absurdy codzienności i rozprawia się z nimi oburącz i obunóż.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arek, wyjmij tę sznurówkę z ust! A gdzie artykuł?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzień dobry wszystkim, ja już po wczasach w Banowie... :)
Podbijam jak mogę i dodaję, że pani Radwańska przybyła do Prezydenta helikopterem z Krakowa do Warszawy, a następnie Rolls Royce`m do pałacu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autorka zgrabnie w jednym upakowała mitologię, archeologię, współczesność oraz zdrowy rozsądek, a wszystko to obficie podlała smakowitym sosem satyry.
Idąc śladem pani Elżbiety Sz. - uśmiałem się niczym norek czyli partner/luby/mąż norki.
Przyznać muszę, że Terlikowski plecie już takie dyrdymały, że aż proszą się o równie komiczne didaskalia.
A Kuźniar?
Znamy to z autopsji, he, he, he.
Niestety, felietonik mogę podbić tylko 1 (słownie: jednym) punkcikuniuńkiem, więc podbijam, bo podobno ziarnko do ziarnka...itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre, dobre :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nieźle się uśmiałam :)
Świetny felieton jak zwykle zresztą . Z tym szamanem będzie trudno , bo on raczej kasę wyciąga a nie daje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Radwańska - egocentryczna osobowość z tendencją do okazywania pogardy wszystkim którzy ją otaczają, jeśli tylko nie kłaniają się w pas i nie liżą stóp.

Z drugiej zaś strony "obrońcy Chrystusa" widząc w nagości grzeszność cielesną charakteryzują się religijnym fundamentalizmem. Wynika z tego, że chwalić Pana można wyłącznie w odzieniu: majty typu reformy, przyciasna beretka, granatowa garsonka i wykładany biały kołnierzyk a la Słowacki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, gdy słyszałem Terlikowskiego na żywo, to łzy pociekły mi ze śmiechu. "Goły mąż dla gołej żony" - przecież to jest lepsze od tuskowego "mohera"...

No to będziemy chyba likwidować plaże, albo jakieś wory ochronne na głowę nakładać... przecież tam golizna jest eksponowana dla innych... nie tylko mężów czy żon...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.