Facebook Google+ Twitter

Refleksje przechery. Nadwrażliwość wybiórcza

Nie wiem kto i kiedy zaczął akcję przeciw rytualnemu ubojowi bydła, bo zupełnie mnie to nie interesowało, jednakże ostatnie decyzje naszego sejmu, które doprowadziły do rozpętania międzynarodowej hecy na najwyższych szczeblach...

...zmusiły mnie do oglądu sprawy z pozycji obywatelki, obserwatorki, mięsożernej, nie koszernej, szanującej zwierzęta i wrażliwej na niepotrzebne ich cierpienie.

Niepotrzebne cierpienie

Jedno ze szczytnych haseł demonstracji obrońców zwierząt, jaką pokazała telewizja brzmi: „Polacy to nie sadyści”. Uogólnienie takie wskazuje na całość Polaków, którzy sadystami nie są, a ja – po przypomnieniu sobie codziennych doniesień o znęcaniu się nad psami, kotami, końmi, o zakładaniu wnyków w lasach, o głodzeniu bydła domowego, biciu i mordowaniu dzieci, byłabym w stanie stanąć w kontrdemonstracji z hasłem „Polacy to jednak sadyści”.

Dlaczego gremia walczące z ubojem rytualnym nie przedyskutują z najbardziej zainteresowanymi techniki zabijania opracowanej przez doktora Guillotin, który w trosce o równość przy wykonywaniu kary śmierci oraz zmniejszenie niepotrzebnego
cierpienia opracował technikę niezawodnej i szybkiej dekapitacji?
Sposób wypraktykowany na ludziach powinien się sprawdzić na zwierzętach: śmierć natychmiastowa po przecięciu rdzenia kręgowego i wykrwawienie zupełne. Makabra? Owszem. Mniejsza jednak od plakatów z krową, obnoszonych w demonstracjach i służących za tło zakłamanych dyskusji.

Nie tu jest jednak pies pogrzebany: kolejny diabeł z pudełka to dyskusja, czy Polacy to antysemici, czy nie. Oczywiście oficjele partyjni i sejmowi idą w zaparte; zakaz i owszem, ale ustawa… konstytucja…dopuszczenie…potrzeby własne…szanuje…uwzglednia…i w ogóle nic z antysemityzmu a na ogół czarne jest białe; po czym na tle fałszującego chóru polityków, posłów i dziennikarzy zabrzmiał solista, który bez wyłamywania palców i darcia zębami chusteczki do nosa, nazywa rzecz po imieniu.
Tak – uchwała przeciw odwieszeniu zakazu uboju rytualnego nosi cechy praktycznego, stosowanego antysemityzmu.
Mówi w Faktach po Faktach prawnik, Roman Giertych: … "nie akceptuję uboju rytualnego jako sposobu postępowania ze zwierzętami", "natomiast w polskim systemie prawnym i w polskiej tradycji jest coś takiego jak usus, czyli utrwalony zwyczaj". Powiedział to w kontekście uwarunkowań historycznych i trudno nie przyznać mu racji.

Ciąg dalszy niepotrzebnych cierpień

Druga stronę zakazu, który uaktywnił wielostronną działalność dyplomatyczną, wywołał protesty, oświadczenia i wyrazy oburzenia z powodu tychże oświadczeń, jest wypowiedź doświadczonego działacza sejmowego, który stawia sprawę jasno: teraz żywe zwierzęta będą eksportowane tam, gdzie będzie można dokonywać uboju.
Eksport żywych zwierząt oznacza dodatkową ich mordęgę, bo o warunkach przewozu bydła rzeźnego i koni nie jeden raz była mowa i nie były to doniesienia o dobrostanie zwierząt w trakcie wielogodzinnej jazdy. Stłoczone w przyczepach, bez wody, bez jedzenia, z połamanymi kończynami – to warunki, w jakich większość zwierząt rzeźnych dojeżdża do swej stacji końcowej.
W sumie - zarówno Żydzi jak i muzułmanie będą jedli swoje wykrwawione mięso, ale biznesowa strona zakazu przyniesie zarówno negatywne skutki finansowe dla przedsiębiorców, jak i niewymowne, dodatkowe cierpienia bydła.

Trudno mi w tym momencie nie przejść do satyrycznej strony zakazu, demonstracji i nadzwyczajnych przejawów humanitaryzmu posłów i wszelkich działaczy, wykręcających na chama kota ogonem.
Po poważnych dywagacjach pora przejść do oczywistych idiotyzmów, wypełniających coraz bardziej naszą przestrzeń publiczną.
Rzecz dotyczy pana Kukiza i redakcji „Do Rzeczy”.
Otóż muzyczno-polityczny wulkan, w wyniku poprawek dokonanych w jego felietonie wybuchł był okrzykiem: Nie do przyjęcia jest dla mnie kult Kaczora!
Redakcja autora ugłaskała, dokonano kolejnych poprawek, pan Kukiz przyznał, iż zareagował był zbyt emocjonalnie i przyznał ostatecznie, … „ że kontrowersję wzbudziło słowo "kaczki". Liczba mnoga rzeczywiście mogła w tym wypadku zostać odebrana jako naruszenie dobrej pamięci śp. Lecha Kaczyńskiego „-…

Dlaczego przytaczam ten idiotyzm w powiązaniu z poważnym tematem o koszernym uboju? Ano – proponuję, aby idąc za ciosem, obrońcy zwierząt wnieśli o urzędowy zakaz jedzenia super polskiej zupy - czerniny.
Mamy tu bowiem zgrozę podwójną: podrzynanie gardła (ubój na rzecz smakoszy nie koszernych!), oraz okrutnie uśmiercane kaczki oraz kaczory (pisane przez małe „k” poniewierają pamięć śp. Lecha i podważają autorytet prezesa).
Zgroza podwójna, przy której jedzenie kaszanki i krupnioka to już mały pikuś.
Również kaczka po pekińsku wzbudzać może najwyższe emocje i konsument o mentalności pana K. powinien zwalczać ten smakowity przejaw nieposzanowania pamięci…

Ps. Jestem z całym szacunkiem dla osób, które mięsa nie jedzą, bo tak sobie postanowiły.
Moja znajoma krowa / Fot. Jadwiga Kowalczyk Podejrzewam jednak, że większość obrońców zwierząt wzmacnia siły między demonstracjami solidnym hamburgerem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Pani Jadwigo
jest mi niezmiernie miło ,że mogłam rozbawić Mistrzynię pióra " na amen ":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marian Grzyb 09:58. Niech Pan je kaszankę z czystym sumieniem. Żeby wegetarianie mogli się nażreć, to muszą wymordować wielu przyjaciół pszczółki Mai - "starców, kobiety i dzieci". Ponadto krtka i jego przyjaciół. Człowiek jest drapieżnikiem i tego się nie da zmienić. Można tylko odgrywać bardziej "humanitarnego" niż inni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Elżbieta Szychlińska - Elżbieto, rozwaliła mnie Pani tym czarnym kawiorem :):):) na amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marianie
można jeść ale pod warunkiem zmiany nazwy na " czarny kawior " :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz to nie wiem,jeść kaszankę-czy nie ??

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2013 09:39

Podbijam i daję pół dychy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ekonomiczna strona całej sprawy sprowadza się do mizdrzenia się polityków wszystkich opcji do swej publicznosci. Jedni porykuja o wielkich stratach, inni zapewniaja, że nie chodzi o forsę; bo gdzieżby tam - to takie przyziemne i wulgarne w kontrze do ideałów ochrony bydlęcia rzeźnego.
A poza tym - gdzie Ty Łukaszu widzisz te "salony"? W sejmie? Na twitterze? Czy obywatel poseł Pięta, to honorowa kanapa w salonie, do którego wpuszczono lewicowe trendy???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wpuszczone lewicowe trendy na salony, to teraz mamy tego skutki...
Temat dla mnie ważny tylko z ekonomicznego punktu widzenia. Jeśli mamy ponieść straty (a nie znam wyliczeń), to jestem przeciwko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zginął Pani Elu, tylko dojrzewa :) Podobnie jak wino. By bukiet pełnią smaku oczarował, to i czasu troszkę upłynąć musi.

Felieton genialny i moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych w ostatnich miesiącach. Niektórzy mogliby sądzić, że stanę murem za obroną bydła, jednakże nic z tego. Sposób zabijania rytualnego, nie sądzę by przerastał swoją brutalnością to, co dzieje się w przemysłowych ubojniach. Może wywołam okrzyki sprzeciwu, ale śmiem twierdzić, że zwierzęta poświęcone ubojowi rytualnemu mają zapewnioną godniejszą śmierć niż w wielu wspomnianych zakładach.
Akapit o czerninie mnie po prostu zachwycił. Niejednokrotnie brałem udział (niestety) w procederze upuszczania krwi kaczce. Nie jest to najprzyjemniejszy widok ani też sposób uśmiercania zwierzęcia. Patrzenia w jej gasnące oczy. Nie jest to też ubój rytualny a zadanie specyficznej śmierci wyłącznie w celu sprawienia sobie kulinarnej przyjemności.

Rzecz jasna w wyniku pewnych uregulowań prawnych, sądzę podobnie jak autorka tegoż felietonu. Skoro ubój rytualny nie, to również uśmiercenie kaczki poprzez spuszczenie krwi powinien być zakazany a tym samym i czernina powinna odejść do historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.