Facebook Google+ Twitter

Refleksje przechery. O co chodzi z tymi "szmatami"

Ponieważ urodziłam się 6 maja wg. organisty, zapisującego mnie w księdze chrztów, a 11 kwietnia wg. pamięci śp. Matki – każdy łatwo może policzyć, ile mam lat.

 / Fot. Mateusz Maksiak / W24W związku z tym, biorąc pod uwagę moją tutaj pisaninę, uważam się za osobę w jakiś sposób nadążającą za tzw. nowoczesnością i akceptującą obyczaje, zmieniające się na moich oczach w zawrotnym tempie.

Z pojęciem poprawności politycznej zetknęłam się na długo przed rewolucją obyczajową w Polsce; było to w Stanach, po krwawych rozruchach czarnoskórych obywateli, których od tej pory nie wolno było nazywać murzynami, a którzy natychmiast stali się takimi samymi rasistami w stosunku do białych, jak biali do nich.

Wówczas to, korzystając ze zdobytego równouprawnienia, pewien wykładowca uniwersytecki, wytoczył proces o dyskryminację rasową rektorowi uczelni, który nie uwzględnił jego żądań płacowych. Proces był omawiany szeroko w telewizji i w ramach poprawności biały rektor stracił stanowisko, a skarżący się ciemnoskóry otrzymał wyższe apanaże mimo iż brak rzeczonego awansu był zgodny z kryteriami jednakowymi dla wszystkich.

W tym samym czasie telewizja pokazała nagraną przez kamerę w metrze scenę, podczas której z niebywałą zręcznością dwaj biali, idąc po bokach ciemnoskórego – błyskawicznie, w sposób perfekcyjnie skoordynowany obcięli mu uszy i znikli w tłumie, zanim poszkodowany zorientował się, skąd go krew zalewa. Kółko się zamyka, czyli jakie hasło taki odzew.

Z ubocznymi skutkami poprawności i równouprawnienia skojarzyły mi się w tym momencie uliczne protesty młodych rzymianek oburzonych na sędziego, który wydał wyrok uniewinniający rzekomego gwałciciela: sędzia ów udowodnił panience oskarżającej faceta o gwałt, że zniewolenie jej było technicznie niewykonalne bez współdziałania przy zdejmowaniu niezwykle obcisłych dżinsów. Rzeczone dżinsy nie zostały bowiem przecięte i zdarte z ofiary, a zdjęte bez użycia narzędzi tnących.

Protesty rzymianek, kręcących demonstracyjnie pupami obciągniętymi w obcisłe porcięta, obfitowały w hasła nieco podobne do prezentowanych w „marszu szmat”, niemniej jednak, mimo panujących upałów żadna nie paradowała z obwisłymi cyckami i taśmą izolacyjną na brodawkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (44):

Sortuj komentarze:

Panie Bartłomieju - czyni w praktyce, co udowodnił Molier :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, nie czyni z nas to od razu prozaików :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartłomieju - czasem nie wiemy, że..." mówimy prozą ":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, nie wiem w jaki sposób dałem się poznać jako wyznawca Kanta, ale nigdy nie interesowałem sie filozofią i w tej dziedzinie można mnie śmiało określić ignorantem. Pan Marek słusznie zauważył, że edukacja seksuana nijak się nie ma do gwałtów więc to chyba nie jest kwestia mojego światopoglądu, a przepakowania Konwencji różnymi niezwiązanymi z jej głównym celem ustaleniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co ma wspólnego edukacja seksualna z gwałtami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Bartłomiej Bąk - dał się Pan poznać jako wyznawca Kanta, który sformułował pojęcie "Imperatyw kategoryczny" = zasada etyczna, którą można sformułować m.in. w sposób następujący: "należy postępować zawsze wedle takich reguł, co do których chcielibyśmy, aby były one stosowane przez każdego i zawsze".(ag.Wiki)
Pański dyskomfort polega na tym, że imperatyw katolickie nie jest w praktyce respektowany ani "przez każdego i zawsze" ani nawet przez samych katolików.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Lukasz-Warzecha-po-Marszu-Szmat-zboczenia-na-scenie,wid,15670890,wiadomosc.html?ticaid=110a38

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, w moim przekonaniu gdyby Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej dotyczyła JEDYNIE zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej to ani Episkopat ani Gowin nie mieliby zastrzeżeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Kamila Suchenek
- to bardzo interesujące, co Pani pisze o edukacji/akcji skierowanej do chłopców. Może nie rozpaczliwe gesty pań, a spokojne akcje w MĘSKIM wykonaniu przynisłyby bardziej pożądany skutek?

Przeglądając materiały na temat przemocy trafiłam i na taki tekst: "Polska szkoła gwałtów" http://www.rp.pl/artykul/10,980983-Polska-szkola-gwaltu.html
Równoczesnie na czele krucjaty przeciw Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej stanął były minister sprawiedliwości Gowin oraz Episkopat.
Tak więc ważniejsze dla osób mających bardzo decydujacy wpływ na politykę rządu i stosunki miedzyludzkie jest dopatrywanie sią "promocji homoseksualizmu" niż podniesienie rangi kobiety w społeczeństwie. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,12465901,Rzad_podpisze_konwencje_ws__przemocy_wobec_kobiet_.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie się akurat kojarzy. Niemniej jakby nie wymachiwał, to by się potem wiele pozytywnych jednak rzeczy nie wydarzyło. Moim zdaniem w przypadku marszu pań skromnie ubranych w mediach pojawiły by się krótkie wzmianki, a tak to mamy sensację ogólnokrajową. Czyli wszystko zadziałało tak jak powinno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.