Facebook Google+ Twitter

Refleksje przechery. Sprawa ideologicznie pilna

Ciemność widzę, ciemność – pokrzykiwał przerażony Stuhr senior, którego w latach młodości i pełnym rozkwicie urody, republika babska zniewoliła w okolicznościach filmowych.

Efekt działania lobbystów gejowskich na niebie / Fot. Jadwiga KowalczykZawarł wielki artysta w tym okrzyku przerażenie podszyte niedowierzaniem, a niedowierzanie zmieszane z odrobiną nadziei, że ciemność owa prawdą być jednak nie może.
Przechodząc od wstępnej dygresji do refleksji aktualnych, wybieram spośród nawału spraw projekt Prezydenta RP tyczący referendów, które stały się narzędziem rozgrywek partyjnych, co jako jeden z pierwszych skomentował poseł Czarnecki, wyrzucając z siebie słowa krytyki, z prędkością mierzalną radarem ręcznym.

Nie wiem ile było dotychczas referendów i ilu odwołano włodarzy gminnych, powiatowych czy wojewódzkich z podziałem na pisiorów i pełowców, ale projekt ustawy wniesiony przez Prezydenta powinna poprzeć przede wszystkim opozycja.
Partia, która „już jest w ogródku, już wita się z gąską…”, powinna przewidzieć, że obecny kształt ustawy o referendach w najbliższej, świetlanej przyszłości może działać na jej niekorzyść; ergo – korzystniej byłoby mieć w sprawie referendów twardszy grunt przygotowany przez poprzednika, którego przy pomocy „pełzającej rewolucji” obala przy pomocy referendów lokalnie i po kawałku.

Szczególnym powodem do akceptacji projektu obecnego Prezydenta jest zapowiedź pana[a] http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,14518573,Hofman__Kiedys_o_Kaczynskim_beda_pisac_jak_o_Thatcher_.html;Hofmana[a], która brzmi:
„Smoleńsk jest ważny, ale nie da się rządzić państwem, zajmując się jednym tematem. Musimy mieć możliwość wyjaśnienia katastrofy, ale to nie będzie nasz jedyny cel. Chcemy wybudować pomnik trwalszy niż ze spiżu w państwie, z którego nasze dzieci były dumne. Kiedyś będą pisać w książkach o Kaczyńskim, tak samo jak o de Gaulle'u, Adenauerze, Thatcher czy Reaganie.”

Ponieważ nie ja jedna (…jeszcze my żyjemy) pamiętam taki „trwalszy od spiżu pomnik, o którym pisano nam w podręcznikach, przypuszczam, że budowa spiżowego pomnika w pisowskiej rzeczywistości uwzględni:

- rozpisanie konkursu na nowy hymn (np. ...spod Smoleńska ruszym w bój, nie straszny nam ruski zbój...)
- doroczne wbijanie dwóch nagich mieczy pod Grunwaldem u stóp Kaczyńskiego
- napisanie przez Rymkiewicza Ody do Kaczyńskiego w Smoleńsku
- konkurs na „Kantatę o Kaczyńskim” do obowiązkowego wykonywania przez chóry szkolne w okolicznościach maskujących
"obciach nie internowania" Kaczyńskiego (Celiński)
- dodanie wersów do litanii na roraty i nieszpory „i ty Kaczyński wysłuchaj nas panie”
- rozpisanie scenariusza na rekonstrukcję bitwy warszawskiej z redutą Kaczyńskiego
- rekonstrukcję obrony Częstochowy z Kaczyńskim w habicie i Czarna Madonną na murach
- poświęcenie kilku lekcji fizyki lampie naftowej wynalezionej przez Kaczyńskiego
- ćwiczenia praktyczne podczas lekcji wychowania obywatelskiego na modelu „Tomuś”
- itp.

Oczywiście, spiżowy pomnik, który panu Hofmanowi spływa z ust koralu, będzie o wiele potężniejszy, ale nie dostaje mi wyobraźni na opisanie przypuszczalnych działań przewidzianych w rozdziale „wyjaśnienie katastrofy”.
Jednakże została równocześnie zarzucona wędka z przynętą dla pana Ziobry, co każe domniemywać, że doświadczenia i styl pracy byłego ober prokuratora cieszą się nieustającym uznaniem w kręgach przyszłego rządu. Brak wprawdzie fizycznej osoby pana Ziobry, ale wystarczy trzy dni na wycieraczce u prezesa i marnotrawny syn cielcem pieczonym utraktowany zostanie.

Obserwując ten całokształt, mam niejakie podstawy sądzić, że w wymarzonej przez pana Hofmana przyszłości znajdzie się również miejsce dla nowej wersji „Rycerzy trzech” kabaretu „Elita”, a panowie Gowin, Żalek oraz Godson zostaną zaproszeni do uporządkowania spraw światopoglądowych w rozczochranych łbach części społeczeństwa.

Dlatego teraz, na wszelki wypadek, jako pierwsza zgłaszam problem niezwykłej wagi:
Panowie! Od czasu do czasu na niebie pojawia się tęcza i z tym gorszącym zjawiskiem należy wreszcie skończyć!
Skasowanie tego niemoralnego symbolu na nieboskłonie zmusiłoby wreszcie Putina do położenia uszu po sobie, a naszą wschodnią politykę opisywano by w podręcznikach historii - Karnowscy&ska wyd.I, rozdz.I, „Ostateczne zwycięstwo polityki Kaczyńskiego nad ruskimi.”

Jak się moje refleksje i okrzyk pana Stuhra mają do naszej aktualnej rzeczywistości na szczytach władzy i opozycji ? Mniej więcej jak pięść do nosa; mój okrzyk bowiem brzmi „kocioł widzę, kocioł…”, a na dnie czuć spaleniznę. Same przywary zamiast powideł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Co do fraz Jerzego S. z filmu pt. na tę samą literę - wieszczliwe moim zdaniem będzie i przydatne nomen omen "pisiorom" zapytanie:
- Żeby dorosły facet nie mogł z gołą babą w windzie?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie Czernecki Richard i Hofman należą do polityków, którzy (bodaj jak w "Misiu") nawiązują do piosenkarza, który z emfazą zakrzyknął "ja wam wszystko wyśpiewam" !!!
Budujmy więc kolejne posągi ze spiżu - miedzi starczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podkarpacie - poletko doświadczalne dla rzadów PiS:
- Wygłodzona wataha wilków robi szybkie zmiany - tak je komentuje Jan Bury, poseł PSL i lider podkarpackich ludowców, "ojciec" poprzedniej koalicji. - Głód władzy powraca po sześciu latach bycia w opozycji w rządzie, a ponad dwóch latach w samorządzie - dodaje. O nowym marszałku Władysławie Ortylu Bury mówi tak: - To nie jest marszałek Ortyl, tylko marszałek PiS. Jest pod presją i naciskami partii - nie ma wątpliwości Jan Bury.

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,14266449,Marszalek_Ortyl_czysci_kadry__Bury__Wataha_wyglodzonych.html#ixzz2dYZLZd5C

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z powideł dzisiejszej spalenizny politycznej w kraju, wyziera nos śliski i wścibski pana Hofmana, wraz z gadatliwym gardziołkiem posła Błaszczaka, którzy wieszczą nie tylko bliskie zwycięstwo PiS na Podkarpaciu, ale i 13 października w Warszawie. A potem już szable w dłoń i w pogoń za Polską.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.