Facebook Google+ Twitter

Refleksje przechery. W imię Ojca i Syna

Toczy się od kilku dni na wszystkich portalach, w blogach, felietonach, doniesieniach, komentarzach i forach kolejna „wojna o krzyż”, jaka wybuchła w Radomiu.

 / Fot. Boston9, CC 3.0Nowy komendant policji stał się obiektem zażartych ataków, donosów i doniesień z racji konsekwentnego zrealizowania swych osobisty praw konstytucyjnych – zdjął w swym gabinecie symbol katolickiej wiary, którym kto żyw, załatwia w naszym kraju sprawy natury ideologiczno-politycznej, aczkolwiek imponderabilia w postaci nieokreślonych „uczuć religijnych” nijak się mają do instytucji państwowych, urzędów i służb.

Wszystkie pomieszczenia państwowe, na znak wyzwolenia od komuny, od Sejmu poczynając, a na przedszkolach kończąc – obwieszone zostały krzyżami, ikonami świętych i portretami subitoświętego przez gorliwych katolików, którym nikt wierzyć nie zabrania, a którzy – nie wiadomo dlaczego – muszą swoją religijność demonstrować wszędzie, głośno i przy każdej okazji.

Rzeczonemu komendantowi policji w Radomiu natychmiast gorliwie zaczęto podkładać świnię u szeroko pojętego zwierzchnictwa tak, iż poczuł się zmuszony do publicznego zabrania głosu w obronie sprawy, która w normalnym, demokratycznym, neutralnym religijnie kraju nie wywołuje ataku i obrony nie wymaga.

W liście do swych podwładnych napisał miedzy innymi zdanie, stanowiące kwintesencję sytuacji ateisty w rozmodlonej policji . Brzmi ono tak:

"Proszę uszanować to, że sam jestem osobą niewierzącą i w związku z tym postanowiłem, iż w moim gabinecie i sekretariacie będą tylko symbole państwowe"

Gest komendanta, który nie ma życzenia urzędować pod krzyżem – symbolem – jakby nie było, nieszczęścia, którym fascynują się katolicy - wywołał oczywiście natychmiastową, histeryczną reakcję superagenta Kaczmarka, który swój immunitet poselski realizuje aktywnie, składając donosy w ilościach hurtowych.

Kolejnym donoszącym, gdzie trzeba, okazał się wódz szemranego stowarzyszenia do walki z sektami, które samo już przybrało formę sekty gromadzącej oszołomów permanentnie obrażonych w swych uczuciach na wszystko i wszystkich.

Rzecz jasna, nie mogło zabraknąć tradycyjnych „życzliwych” czyli donosicieli anonimowych, co jest utrwaloną tradycją od czasów komuny, tylko w odwrotnym kierunku: towarzysze z MO składali anonimowe donosy na kolegów, którzy chrzcili dzieci w rodzinnych wsiach, a pierwszą komunię załatwiali z proboszczem sąsiedniej parafii.

I tak się toczy nasze życie towarzysko–służbowe, szczególnie, gdy wchodzi w rachubę jakieś stanowisko, na które prawdopodobnie liczył najbardziej rozmodlony członek sodalicji policyjnej, mający na koncie wszystkie pielgrzymki, czuwania nocne, przyjmowanie „świętych obrazów”, drogi krzyżowe, procesje z noszeniem baldachimu nad celebransem – a wszystko to w służbowych mundurach z emblematami państwowej policji.

Żył-był swego czasu wielki polityk, polakożerca, który zalecał:

"Bijcie Polaków tak długo, dopóki nie utracą wiary w sens życia. Współczuję sytuacji, w jakiej się znajdują. Jeżeli wszakże chcemy przetrwać, mamy tylko jedno wyjście - wytępić ich."
Otto von Bismarck, bo o nim mowa, przewidując chyba, że nikt nas do końca nie wytłucze, sprecyzował plan „B”
„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”.
No to się wykańczamy. Na razie ideologicznie, ale wszystko przed nami.
W imię Ojca i Syna… przegonić sk...a.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Radom, jak wiadomo jest gniazdem szerszeni ( czytaj: zwolenników prezia), więc dla komendanta wielki szacun za odwagę cywilną.Mam nadzieję, że pozostanie na swoim ( świeckim) stanowisku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A potem jegomość, ale już w birecie, będzie wspomagał ochronę uczuć religijnych stosownymi paragrafami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smaganie satyryczne - to wszystko co pozostało. Zdaje się być jednak ledwie piórkiem powiewające. Głowy odziane w berety (czerwone takoż) mają się świetnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Wink Wczoraj 09:02

Grzegorz, ta mantra ma być żartem czy wyrazem tęsknoty...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14446725,Chrzescijanie_na_zachodzie_sa_przesladowani__Byly.html

Zachód prześladuje chrześcijan? Były abp Canterbury: Niech dorosną. Nie wiedzą, co to naprawdę znaczy ...Zachód prześladuje chrześcijan? Były abp Canterbury: Niech dorosną. Nie wiedzą, co to naprawdę znaczy
Lekki dyskomfort to nie prześladowanie - powiedział były ARCYBISKUP CANTERBERY ROWAN WILLIAMS cytowany przez "The Guardian".
"- Kiedy masz kontakt z prawdziwym prześladowaniem mniejszości, uczysz się używać tego słowa ostrożnie. To nie lekki dyskomfort, ale mordercza wrogość i codzienna brutalność, gdy codziennie zastanawiasz się, czy ty i twoja rodzina przeżyjecie do jutra - powiedział Rowan Williams."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14444719,Abp_Michalik__Fala_poganstwa_idzie_przez_Polske_jak.html#TRNajCzytSST

abp JÓZEF MICHALIK - Fala pogaństwa jak walec idzie przez naszą ojczyznę i Europę ...Usuwają krzyże. Radom przykładem"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Grzegorz Wink -
Nalepszym dowodem, że Polska jest krajem wyznaniowym, jest istnienie przy sejmie KOMISJI DO SPRAW PRZEDZIWDZIAŁANIA ATEIZACJI -

w jakim bowiem kraju może istnieć tego rodzaju komisja? W sklerykalizowanym, w którym przedstawiciele społeczenstwa (posłowie), za pieniądze podatników (wszystkich) czuwają z mocy pełnionego urzędu nad tym, by ateizm w Polsce nie miał prawa oficjalnie istnieć.
Przykład: Radom. To nie jest "walka o krzyż" tylko walka z człowiekiem, który mając stanowisko państwowe odważył się zadeklarować swój ateizm.
Dlaczego zadeklarował? Ponieważ symbiliczny krzyż i to, co sie dzieje w wyniku jego zdjecia ze ściany świadczy o nasilonej, histerycznej demonstracji postaw ultrakatolickich, a kazania biskupów i reakcje katolików-podwładnych komendanta noszą cechy terroru psychicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym, Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym, Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym, Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym, Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym, Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym, Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym, Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym, Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym, Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym, Polska nie jest jeszcze krajem wyznaniowym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, żyjemy w kraju absurdów, które satyrycznym piórem trzeba smagać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstyd wielki że krzyżem, symbolem, zaśmiecana jest przestrzeń państwowa i publiczna. Następuje degeneracja ZNAKU.
Żałosne, że komendant musi usprawiedliwiać czyn.
Zawłaszczanie przestrzeni i wspólnego dobra przez kościoły rozpoczęte przez Mazowieckiego, Ambroziaka, Suchocką i korporacje Michnika nie służy Kościołowi i społeczeństwu i państwu. To skok na kasę z medialną wrzawą obrony wiary i krzyża.
Ciekawe czy światopogląd komendanta pozwoli mu na zlikwidowanie funkcji kapelana. A co z etatami kapelanów w innych urzędach, z generałami kapelanami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.