Facebook Google+ Twitter

Refleksje turystyczne czytelników gazety.pl

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-27 18:01

Taki tekst jak ten umieszczony wczoraj na portalu gazeta.pl może zniszczyć biuro podróży. Jest jednak szansa, że po serii artykułów demaskujących niedociągnięcia organizatorów wycieczek wzrośnie świadomość turystyczna Polaków. Może nawet biura wyciągną wnioski i zaczną lepiej dbać o klientów.

 / Fot. screenŚledzę na bieżąco wątki turystyczne. Wczoraj zainteresował mnie artykuł zamieszczony na portalu gazeta.pl. Materiał wisiał przez większą część dnia na stronie głównej, jednak pod koniec dnia został zdjęty. Dzisiaj trzeba go poszukać.

Artykuł jest krytyczną relacją turystów rozczarowanych biurem podróży Itaka. Zepsute wakacje, zmarnowane pieniądze i niesmak. Szczerze mówiąc w branży turystycznej jest to codzienność. Nic szokującego. Nawet zdjęcia nie zaskakują. Takie sytuacje się zdarzają, biura podróży uwzględniają reklamacje, lub nie.

Jednak reakcja forumowiczów była niesamowita - już dawno nie widziałam tak wielu rzeczowych komentarzy. Najczęściej po przeczytaniu krytycznego tekstu o jakimś biurze podróży internauci klną, opisują swoje złe historie, oburzają się i negatywnie piszą o różnych biurach.

W tym przypadku takie opinie także się znalazły, jednak zdecydowana część dyskusji poświęcona jest rozmowie na temat praw turysty, postępowania w takich sytuacjach oraz błędach popełnionych przez organizatora. To nie jest już zwykłe wyklinanie, to jest dzielenie się potrzebnymi informacjami, które mogę być bronią w walce klient-biuro.

Czyżby świadomość turystyczna Polaków była coraz większa? Może biura powinny "zadrżeć" w popłochu i zastanowić się nad swoją przyszłością?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.08.2009 21:18

Nie przyzwalam. Gdybym na to pozwalała, nie zwracałabym uwagi na ten artykuł i na sytuację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Szczerze mówiąc w branży turystycznej jest to codzienność. Nic szokującego. "

Dziennikarz nie powinien tak pisać. To jest ciche przyzwalanie na te rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.