Facebook Google+ Twitter

Refleksyjnie o książce "Opowieści po życiu" – Marty Gracz

Życie doczesne, czy pozagrobowe, gdzie leży granica przejścia? A może to właśnie nasze życie jest lustrzanym odbiciem tego prawdziwego, spełnionego? Każdy z nas zastanawia się nad śmiercią i tym, co następuje po niej.

Okładka z ilustracja: "Dante i Wergiliusz u bram piekła" – W. Blake / Fot. Marta Gracz,Życie doczesne czy pozagrobowe. Gdzie leży granica przejścia? A może to właśnie nasze życie jest lustrzanym odbiciem tego prawdziwego, spełnionego? Każdy z nas zastanawia się nad śmiercią i tym, co następuje po niej. Czy jest to tylko pozorna granica przejścia w inne wcielenia, w inny wymiar czasoprzestrzeni? Czy będzie nam lepiej, czy też gorzej? Czy znajdziemy się w Niebie, Piekle czy w Czyśćcu. Co będzie się dziać z naszą Duszą?

Nie znamy odpowiedzi i tym bardziej zżera nas ciekawość i chęć poznania nierozwiązywalnej tajemnicy. Nikt, nawet ci, którzy jedną nogą byli u bram św. Piotra i powrócili do żywych, najczęściej wybudzani z klinicznej śmierci, do końca nie wiedzieli, co przeżyli. Twierdzili, że widzieli światełko w tunelu, świetlistą drogę, Boga, Anioła, czy bramę niebios.

Marta Gracz w swojej autorskiej przedmowie w książce „Opowieści po życiu” zauważa: "To, że umieramy jest pewne, jednak życie po śmierci pozostaje wielką niewiadomą. Pytania o istnieniu życia po życiu nurtują ludzkość do tego stopnia, że prześciga się w eksperymentach, dzięki którym mogłaby znaleźć jednoznaczne i racjonalne dowody istnienia życia pozagrobowego: EVP, seanse spirytystyczne, „ważenie” duszy czy fotografie, na których ktoś lub coś uwieczniło tajemnicze postacie".

Pisarka nie przeżyła nic takiego, co przybliżałoby ją ku tajemniczym boskim blaskom… Opowiadania, oscylujące na granicy science fiction, nie odpowiadają czytelnikowi na żadne pytania.

Jej autorska wizja życia pozagrobowego pobudza tylko naszą wyobraźnię. Nie wie Ona, jak wygląda „tamten świat”, ale wierzy w to, że życie wieczne istnieje i jest konsekwencją tego wszystkiego, co robimy tu i teraz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jacek
  • Jacek
  • 25.02.2012 11:32

poczytamy:)pozdrawiam autora recenzji

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agnieszka
  • Agnieszka
  • 24.02.2012 22:32

zapowiada się ciekawie, czy książka tylko w wersji ebooka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.