Facebook Google+ Twitter

Reformy Białoruskiego Frontu Narodowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-28 18:13

Białoruska opozycja opracowała pakiet czterech reform społeczno - politycznych. Propozycje zostały już przekazane szefom dyplomacji: Polski i Czech.

Według lidera Białoruskiego Frontu Narodowego, Wincuka Wiaczorki - reformy powinny być podstawą do dalszego dialogu Brukseli z władzami w Mińsku.

Zarówno Białoruś jak i Unia Europejska dążą do zbliżenia i poprawy wzajemnych kontaktów. Obie strony stawiają jednak warunki. Władze w Mińsku liczą na zniesienie wiz do strefy Schengen i ściślejsze kontakty handlowo - ekonomiczne. Bruksela stawia na rozwój demokracji i poszanowanie praw człowieka.

Wincuk Wiaczorka z Białoruskiego Frontu Narodowego powiedział Polskiemu Radiu, że w procesie nawiązywania nowych kontaktów z Białorusią powinien być brany pod uwagę głos opozycji. Wyjaśnił, że
reformy proponowane przez opozycję dotyczą ustawodawstwa i praktyki wyborczej, wolności mediów oraz poszanowanie prawa do swobodnego zrzeszania się. Wiaczorka przyznał, że jako pierwszy powinien zostać zmieniony kodeks karny. Jego zdaniem, trzeba tak zmienić prawo na Białorusi, aby nie można było więzić ludzi za przekonania polityczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.