Facebook Google+ Twitter

Refugee Review. W piątek startuje przegląd filmów poświęconych uchodźcom

Seanse będą odbywały się od 17 do 22 czerwca. W Krakowie, Toruniu, Lublinie i Wrocławiu wstęp wolny. Z kolei w stolicy cena biletu wynosi symboliczne 5 zł. Motto przewodnie tegorocznego dnia uchodźcy brzmi: "Prawdziwi ludzie, prawdziwe potrzeby". Ideą imprezy organizowanej przez PAH jest zwiększenie wyrozumiałości oraz zrozumienia dla osób reprezentujących inne kultury.

Sympatycy kinematografii powinni odwiedzić w najbliższy piątek warszawską Kinotekę, gdzie o godzinie 19 odbędzie się uroczyste otwarcie Refugee Review.

Imprezę zainauguruje przedpremierowy pokaz obrazu "Jutro będzie lepiej". Film został nagrodzony podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (nagroda dla najlepszego filmu oraz nagroda pokojowa). Autorką tej produkcji jest Dorota Kędzierzawska.
Liczniejsze audytorium obejrzy "Jutro będzie lepiej" 18 czerwca.

W trakcie imprezy nastąpi także prezentacja fotografii Droga. Jest to kolekcja zdjęć przedstawiających uchodźców żyjących w polskim społeczeństwie.

Kolejnym filmem, który zostanie zaprezentowany w trakcie przeglądu będzie dokument "Szpital Gaza". Reżyser Marco Pasquini opowiada historie ludzi skupionych wokół budynku szpitala podczas izraelskiego ataku na Bejrut w 1982 r., a także ludobójstwa w obozach Sabra i Szatila. Film nie był do tej pory pokazywany w Polsce.

Seria dokumentów "Niewidzialni", której autorem jest meksykańska gwiazda kina Gael Garcia Bernal, przedstawia sytuację imigrantów w Meksyku. Filmy "obnażają prawdę o jednej z najbardziej niebezpiecznych podróży na świecie i ujawniają nieznane wcześniej losy ludzi, którzy odbyli tę podróż przez Meksyk ku północy" - piszą organizatorzy.

Czytaj też: "Filmy Czarnego Lądu". Rusza przegląd filmów afrykańskich w Warszawie

Kolejny obraz, który zostanie zaprezentowany w trakcie Refugee Review, to "Spotkanie" w reżyserii Thomasa McCarthy'ego. Muzykę do filmu przygotował polski kompozytor Jan A. P. Kaczmarek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.