Facebook Google+ Twitter

Refundacja czy manipulacja? Co o pomyśle premiera sądzą mieszkańcy Pomorza

Przypuszczam, iż z chwilą, gdy z ust Premiera Tuska padły słowa o zamiarze refundowania zabiegów in vitro, wielu z nas zaczęło się zastanawiać, co się za tym kryje? Czy chodzi o pomoc bezdzietnym parom czy też o poprawienie notowań rządu?

 / Fot. domena publicznaMetoda in vitro, od momentu zastosowania jej po raz pierwszy, wzbudzała i wzbudza nadal, wiele kontrowersji. Ma wielu zwolenników, jak i przeciwników. Mnie jednak, do napisania tego artykułu, nie skłoniła chęć poszukiwania ani jednych, ani drugich. Chciałem poznać opinię mieszkańców województwa pomorskiego, na temat pomysłu premiera, o refundacji zabiegów in vitro, i się z nią podzielić.

- W zasadzie, to nie mam nic przeciwko temu - mówi Tomek z Gdyni - sam jestem szczęśliwym ojcem trójki wspaniałych dzieciaków i nie wyobrażam sobie życia bez nich, ale czuję tutaj podstęp ekipy rządzącej, która wyciągnęła sprawę in vitro, aby pogrążyć opozycję i poprawić kiepskie notowania.

- Tak, zdecydowanie to popieram - wyraża swoją opinię Franciszek z Pucka - Jeżeli, znalazły się pieniądze, na to, aby utopić je w durnych inwestycjach, takich jak budowa stadionów, które będą świecić pustkami, to niech znajdą się pieniądze na to, aby uszczęśliwić kilkanaście tysięcy par.

- Nie zgadzam się na to, bez względu na to, czy będzie to refundowane, czy też nie - oburza się mieszkanka Pucka - przecież to jest jawna ingerencja w sprawy, które nie leżą w gestii człowieka, lecz Boga.

- I co z tego, że Kościół jest temu przeciwny - mówi Piotr z Redy - oni, niech się lepiej zajmą własną moralnością, pedofilią, pijanymi biskupami za kierownicą. Jak dojdą z tym do ładu, to wtedy niech zaczną nas pouczać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.