Facebook Google+ Twitter

Reggae Dub Festival Bielawa 2006

W malowniczym plenerze, tuż u podnóża Gór Sowich w piątek i sobotę odbędzie się ósma edycja imprezy miłośników reggae, zwanej potocznie Regałowiskiem.

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Bielawie. Pomysł imprezy zrodził się w 1994 roku. Rozmowy trwały lata. Dopiero w 1999 roku odbył się pierwszy festiwal. Wówczas na scenie MOKiS wystąpiło 11 zespołów z całego kraju i post punkowo-rockowa "AURORA" z Węgier. Od tamtej pory co roku przybywają i bawią się na festiwalu fani reggae z całej Polski oraz Czech i Niemiec.

Grali, grają i grać będą

Do tej pory na deskach festiwalowej sceny wystąpiło około 60 wykonawców z całego świata. Imprezę tę często odwiedzają: Habakuk, Paprika Korps, Zgroza, Wszystkie Wschody Słońca, Indios Bravos. W Bielawie wystąpili również: Hurt, Tumbao, Sidney Polak, Vavamuffin, Grabaż i Strachy na Lachy i wiele, wiele innych.

Program festiwalu tegorocznego festiwalu:

25 sierpnia:
Gentleman & Far East Band (Niemcy)
House of Riddim & Ganjaman (Niemcy)
Tumbao (Polska)
Jamal (Polska)
Lion Vibrations (Polska)
Strachy na Lachy (Polska)
Managga (Polska)
Plebania (Polska)

26 sierpnia:
The Skatelites (Jamajka)
Dubians (Francja)
Habakuk (Polska)
Vavamuffin (Polska)
Duberman (Polska)
Dusza & Mercedes (Polska)
Tumbao Riddim Band (Polska)

Bębny też

Dla wszystkich tych, którzy dotrą do Bielawy wcześniej organizatorzy przygotowali atrakcje. Dzień przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się specyficzny koncert. Gwiazdami będą wszyscy Ci, którzy pojawią się z jakimkolwiek instrumentem perkusyjnym...

 

Scena Sound System

Z kolei w nocy z 25 na 26 sierpnia będzie można sie pobujać do jamajskich rytmów. Po ostatnim występie pierwszego dnia festiwalu, ruszy scena sound systemowa, gdzie zagrają m.in. Kosmos Mega Sound System i inni.

Cena biletu jednodniowego to 25zł. Z kolei dwudniowa zabawa w Bielawie kosztować będzie 40zł. Więcej informacji: www.regalowisko.pl


 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.