Facebook Google+ Twitter

Reggae Halloween w krakowskich Krzysztoforach

Zastanawiacie się, gdzie spędzić tegoroczny Halloween? Niepotrzebnie. Klub Krzysztofory nie pozostawia wątpliwości, proponując doborową reggae'owo-dubową obsadę halloweenowego koncertu. Oto ona: Paprika Korps, Junior Stress i Ragana.

 / Fot. Respecta Kru, źródło: materiały prasoweTo już druga impreza z cyklu Reggae Champions w Krzysztoforach, a zarazem pierwszy koncert. Do tej pory w tym klubie odbywały się wyłącznie imprezy djskie, bez żywych instrumentów.

Junior Stress / Fot. Karrot Kommando, źródło: materiały prasoweCykl Reggae Champions ma na celu prezentację najlepszych polskich artystów sceny reggae. Halloweenowy skład jest tego najlepszym dowodem - koncertująca od lat Paprika Korps, mająca na koncie pięć płyt i kończąca właśnie kolejną, co roku gra kilkadziesiąt koncertów w całej Europie. Adepci heavy reggae, bo tak Papriki nazywają gatunek, jaki grają, mają okazję posłuchać ich znów w krakowskich podziemiach. Mieszkańcy Krakowa i okolic zapewne z sentymentem przypomną sobie koncerty zespołu w krakowskim klubie Re, gdzie Paprika Korps przez kilka lat dawała klimatyczne koncerty. Tyle na temat podziemi.

Ragana / Fot. Karrot Kommando, źródło: materiały prasoweDubowa Ragana, pracująca właśnie nad nową płytą, jest innego rodzaju fenomenem na polskiej scenie - to właściwie pierwszy polski zespół, który potrafi zaabsorbować publikę surowymi dubowymi dźwiękami, bez instrumentalnych wygibasów i wokalnych ozdobników. Faktem bez precedensu w Polsce jest, że Raganę na rynek światowy wydała wytwórnia Universal Egg - wydawca takich dubowo-reggae'owych geniuszy jak Zion Train.

Paprika Korps / Fot. Karrot Kommando, źródło: materiały prasoweJuniora Stressa za bardzo przedstawiać nie trzeba tym, którym jamajskie dźwięki nie są obce. Długo oczekiwana, debiutancka płyta tego reggae'owego nawijacza wyszła wiosną ubiegłego roku, ukazując świetną formę Juniora nie tylko jako wykonawcy, ale także autora jednych z najlepszych w Polsce tekstów na scenie reggae.

Organizatorem koncertu jest Respecta Kru, sponsorem imprezy jest www.unique.com.pl, sklep z markową odzieżą.

Bilety do nabycia w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu.

A na rozgrzewkę Junior Stress na występie na Coke Live:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ma Pani "smykałkę" do formułowania myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.