Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25575 miejsce

Regina Rubak - siła przekazu, kruchości słowa w wierszach

Regina Rubak, autorka tomiku poezji "Mój Liryczny Panie", o sposobie transformacji myśli na liryczną nutę słowa.

 / Fot. w24Koncepcja rozwoju intelektualnego P. Reginy tworząca schemat w wierszach przedstawia, uniwersalną przestrzeń w jakiej autorka tekstów się porusza. Każdy powinien poszukać swojego rozdziału życiowego, mającego wymowę swoistego przesłania do czytelnika. Czytamy przebogate z życia wzięte interpretacje przekazu. Ukształtowane pojęcie istnienia poezji oraz jej znaczenia w środowisku piszących. A najistotniejszym aspektem będzie, jak wszyscy odczytają i jak przemówi do odbiorcy, przesłanie autorki.

Okładka tomiku poezji "Mój Liryczny Panie" . / Fot. Fot. Yvette PMChodzi o potwierdzenie czy rzeczywiście taki jest jej zamysł tzn. o TU I TERAZ, o cieszenie się dniem dzisiejszym i o miłość.

Poetki przesłania, wyrażają, że wszystko, co dzieje się w naszym życiu ma ogromne znaczenie, szczególnie jeżeli bliżej przyglądniemy się chwilom, tworzą scenariusz każdego dnia. Na przykład, w wierszu "Mój Aniele" /str. 17 -należycie wykorzystana wrażliwość.

Właśnie w naturze odnajdujemy ukojenie, piękno i miłość, to najlepszy lek na wszelkie bolączki. Bardzo ładny wiersz, pokazuje, w jakim tempie żyją ludzie, jak woda wartkiej rzeki, nie potrafią się zatrzymać, aby dostrzec, co na brzegu... Ale, może być i metaforą. Napisane w wymownym aromacie literackim.
Grafika Mirosława Rubaka. / Fot. Fot. Yvette PMW wierszach walczy o każdą literę, każdy sens zdania, wypełniona inspiracjami w swoistym znaczeniu. Swoje myśli kłębiące się w umyśle , obrazy, które układają się w wiersze się przed snem, sceny które tworzą świat ją otaczający spisuje jednym ruchem pióra.

Wrażliwość przetransformuje w procesie twórczym na pisarskie pomysły.
Rutyna jaką posiada poetka, poparta jest doświadczeniami, jak i przeżyciami, wzlotami upadkami, chęcią przelania swojej osobowości oraz stanu swoich uczuć, obserwacji świata. ,,Mój Liryczny Panie’’

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Czesław Sarna
 • Czesław Sarna
 • 03.03.2012 16:46

Uważam że śliczne są wiersze Reginy Rubak.Jest w nich tyle uczucia i romantyzmu.Szkoda że tak ciężko jest w Polsce nabyć jej tomik.Piękny opis jej twórczości przedstawiła tutaj Yvette PM,też poetka i wybitna felietonistka.Artykuły Yvette bardzo się przyczyniają do propagowania i upowszechniania polskiej kultury i sztuki.
Teraz w epoce internetu wierzę,że więcej chętnych zapozna się z piękną poezją Reginy Rubak.

Troszkę mnie dziwią oceny negatywne,choć uważam że każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii.
Powinien je jednak uzasadnić choćby w krótkim komentarzu,a nie schowany gdzieś w krzakach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anula-Ino
 • Anula-Ino
 • 02.03.2012 12:37

Przeczytałam kilka wierszy Pani Reginy Rubak i jestem zauroczona tymi wierszami ,można przy nich odpocząć ,pomarzyć, zrelaksować się a przede wszystkim można zauwazyć ile piękna jest w nas samych ile mamy uczuć ile miłości i to wszystko pokazuje NAM Pani Regina w swoich wierszach .Dziekuję za tę chwilę radości spotkania sie z Pani twórczością i czekam na dalszą nowa porcję wierszy a przy tej okazji życzę wszystkiego dobrego oraz weny twórczej .Niech Ci się zawsze Reniu SZCZĘŚCI !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Gralak
 • Krzysztof Gralak
 • 20.02.2012 13:55

Z prawdziwą przyjemnością się czyta. Tekst najwyższego lotu. Jestem pod wrażeniem i gratulując serdecznie pozdrawiam.
K.G.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wieloch kasia
 • wieloch kasia
 • 19.02.2012 22:09

Reginko jestem pod wrażeniem - Twoja twórczość zbiera tak obfite plony,na które zasługuje!!!Brawo,brawo moja Matko chrzestna poezji.Gratulacje!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek 007
 • Jurek 007
 • 19.02.2012 21:15

Reginko gratuluje wydania książki! Piszesz piękne wiersze pozdrawiam. Wspaniały jest ten artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kazimierz1940@wp.pl
 • kazimierz1940@wp.pl
 • 19.02.2012 12:09

Piekne sa te twoje wiersze jak sie czyta to nieras leska stanie w oczach i ten twoj usmiech i ta radosc w twych oczkach dziekuje i pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Renia Dyczko
 • Renia Dyczko
 • 19.02.2012 10:46

Reginko dziękuję że jesteś.Twoje myśli można porównać do rozsypanych płatków róż. Jaką Ty musisz mieć duszę. W każdym z tych płatków potrafisz dostrzec piękno. Zbierasz je wszystkie razem i ubierasz w słowa. Wszystko to tworzy piękną , kruchą jak róża całość. Gratuluję osiągniętych sukcesów i życzę dalszych. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna Rosiak
 • Krystyna Rosiak
 • 19.02.2012 03:02

Całkowicie sie zgadzam z autorką artykułu a nawet dodam wiecej. Wiersze Pani Reginy są nasączone miłością i wrażliwością do ludzi, przyrody i całego świata. Wyzwalają pozytywne emocje i uczucia. Dodają siły i chęci do życia. Inspiruja do stawania się lepszym, wrazliwszym człowiekiem. Lekkość pióra, delikatność słowa i umiejętność przekazu sprawia, ze czyta się je z wielką przyjemnością. MOJE GRATULACJE PANI RENIU !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Yvettko, cudownie oipsalas tworczosc Reginy,
jestes niezastapiona:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Mrowiec
 • Krzysztof Mrowiec
 • 07.02.2012 20:49

Witaj Regina,
gratuluje ci i zycze wielu pomysłów na nowe wersy i treści poetyckich przekazów...pozdrawiam serdecznie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.