Facebook Google+ Twitter

Regiofun 2011. Katowice - miasto producentów filmowych

W stolicy górnego Śląska pojawili się producenci filmowi z całego świata, aby wziąć udział w święcie swojego zawodu. II Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych "Regiofun" jest świetną okazją do dyskusji o kinematografii, a widzom może posłużyć do nadrobienia zaległości.

Regiofun 2011 odbył się w Katowicach po raz drugi. / Fot. Piotr DrabikCzy mówiąc Katowice, pierwsze co przychodzi nam do głowy to kino? Niestety nie. Po to, aby zmienić takie myślenie organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych "Regiofun". Jak sama jego nazwa wskazuje, wydarzenie skierowane jest głównie do osób trudzących się pozyskiwaniem funduszy na rzecz filmowych budżetów ale - co warto zaznaczyć - nie tylko. W trzech katowickich kinach, od środy 19 października, fani zarówno niezależnego, jak i wysokobudżetowego kina mogli oglądać kilkadziesiąt produkcji znad Wisły i z zagranicy.

Stałym elementem większości festiwali filmowych, poza konkursami (m.in. najlepsza produkcja pełnometrażowa i krótko lub średniometrażowa) są pokazy specjalne. Tegorocznym motywem przewodnim tegorocznego "Regiofun" jest hasło "Miasto w filmie. Film w mieście". Znani producenci i pasjonaci poddali analizie takie przeboje kinowe jak "Vicki Christina Barcelona", czy "Milenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" pod względem ukazania w nich przestrzeni miejskich.

Podczas paneli dyskusyjnych szczególnie ważna była obecność przedstawicieli lokalnych komisji filmowych, działających od lat w wielu europejskich metropoliach. W Polsce z dużym powodzeniem swoją komisję prowadzi Kraków - kusząc producentów i reżyserów do kręcenia swoich produkcji pod Wawelem. Cenna wymiana doświadczeń oraz pokazanie, że mimo niełatwych do przeskoczenia problemów finansowych własna komisja filmowa to najlepszy sposób na promocję miasta czy regionu, były najistotniejszymi skutkami spotkań branżowych w ramach "Regiofun 2011".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.