Facebook Google+ Twitter

Regionalne lotniska dostaną pieniądze z Unii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-14 14:34

10 polskich regionalnych portów lotniczych dostanie blisko pół miliarda euro na rozwój. Komisja Europejska zatwierdziła dla nich program pomocy.

Środki pomocy zgłoszone Komisji przez władze polskie przeznaczone są dla małych regionalnych portów lotniczych położonych w okolicach Poznania, Rzeszowa, Krakowa, Łodzi czy Bydgoszczy, oraz dla tych, które niebawem powstaną w Lublinie, Modlinie, na Podlasiu, w Szymanach i Zegrzu Pomorskim.

Wszystkie małe regionalne lotniska mogą otrzymać dotacje do pełnej kwoty inwestycji, natomiast porty lotnicze średniej wielkości jak w Poznaniu czy Krakowie skorzystają z maksymalnej pomocy w wysokości 76 procent. Pomoc jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 192 milionów euro.

Z programu wsparta zostanie budowa nowych terminali i modernizacja pasów startowych. Pomoc może być udzielona w postaci dotacji, przekazania własności terenów i wyposażenia, a także zastrzyków kapitałowych.

Komisja doszła do wniosku, że pomoc odpowiada jasno określonym celom interesu publicznego jakim jest rozwój sieci transportowych i dostępność poszczególnych regionów Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.