Facebook Google+ Twitter

Rehabilitacja Kubicy przebiega świetnie. Czy jednak Polak wróci na tor?

Klinika w Pietra Ligure informuje, że rehabilitacja polskiego kierowcy przebiega nadspodziewanie dobrze. Lekarze ostrożnie jednak odnoszą się do perspektyw odzyskania przez Kubicę pełnej sprawności dłoni - niezbędnej, by zawodnik mógł powrócić na tor.

Robert Kubica - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Ann64, CC 2.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robert_Kubica_2009_Australia.jpgPrzypomnijmy, że Kubica od półtora miesiąca przebywa w szpitalu w Pietra Ligure po ciężkim wypadku w rajdzie samochodowym w północnych Włoszech. Od chwili wypadku Polak przeszedł 4 operacje. Ostatniej został poddany 12 marca.

Zgodnie z prognozami personelu medycznego, przed świętami wielkanocnymi polski kierowca, który 6 lutego doznał poważnych urazów stopy, barku i ręki, powinien zacząć chodzić. Jak wynika z najnowszych informacji napływających z kliniki, cała ręka Kubicy - od barku po przedramię i dłoń - dobrze reaguje na ćwiczenia rehabilitacyjne.

Robert Kubica już na odziale rehabilitacji, zaczyna walkę

Serwis "Il Vostro Giornale" z Savony w Ligurii podkreśla jednak, że lekarze wolą nie wypowiadać się jeszcze, czy Kubica odzyska pełną władzę w dłoni, co pozwoli mu chwycić kierownicę bolidu i panować nad nią.

pk/pap

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.