Facebook Google+ Twitter

Reis Çelik będzie gościem 30. MFF Młodego Widza Ale Kino!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-28 17:35

Turecki reżyser, Reis Çelik, laureat Kryształowego Niedźwiedzia w Berlinie za film „Noc milczenia”, będzie gościem 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Spotkanie z twórcą odbędzie się w sobotę, 8 grudnia.

Turecki reżyser, Reis Çelik, laureat Kryształowego Niedźwiedzia w Berlinie za film „Noc milczenia”, będzie gościem 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Spotkanie z twórcą odbędzie się w sobotę, 8 grudnia po seansie o godzinie 20.00 w Multikinie Stary Browar. To nie jedyny gość jubileuszowej edycji Ale Kino! W tym roku uczestnicy Festiwalu będą mogli wziąć udział w ponad 30 spotkaniach z twórcami z całego świata. Pierwszego dnia festiwalu, w niedzielę 2 grudnia, organizatorzy zapraszają na trzy spotkania z odtwórcami głównych ról w konkursowych filmach. Gośćmi tego dnia będą: Adrian Grønnevik Smith z Norwegii („Patyk w opałach”), Tyler Ross z USA („The Wise Kids”) oraz Libor Kovar z Czech („Dowód osobisty”). Następnego dnia, w poniedziałek 3 grudnia na seansie filmu „Igor i podróż żurawi”, który oficjalnie otworzy 30. edycję festiwalu Ale Kino!, uczestnicy będą mieli okazję poznać: Evgeny Rumana (reżyser filmu), Itai Shcherbacka (aktora), Piotra Mularuka (producenta). Zapraszamy!

Starsza część festiwalowej widowni (film dla widzów od 16 lat) z pewnością ze zniecierpliwieniem oczekuje projekcji filmu Reis Çelika oraz spotkania z autorem. „Noc milczenia” to film podnoszący temat obyczajów panujących we współczesnej – niestety – Turcji. Rzecz się dzieje w Anatolii, krainie jak z Baśni tysiąca i jednej nocy, tyle że dawną Szecherezadę zastąpiła współczesna trzynastolatka. Damat spędził większość swojego życia za kratkami za zabójstwo swojej matki i pewnego mężczyzny. Popełnił je, by ocalić honor swojej rodziny. Wraca po latach do rodzinnej wioski w górach, gdzie jego rodzina zaaranżowała mu małżeństwo z Gelin – dziewczyną, której nigdy wcześniej nie widział.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.