Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9975 miejsce

Rejestr adwokatów dostępny w internecie

Naczelna Rada Adwokacka uruchomiła internetowy rejestr adwokatów i aplikantów adwokackich, który ma ułatwić dostęp do usług prawniczych.

 / Fot. KRAIAA, screenshotUruchomiony dziś rejestr polskich prawników znaleźć można pod adresem http://www.rejestradwokatow.pl/. Rejestr posługuje się prostą wyszukiwarką internetową, która - jak czytamy w serwisie - "umożliwia wyszukiwanie adwokatów z uwzględnieniem ich preferowanej praktyki zawodowej." Same praktyki są pogrupowane w odpowiednich kategoriach.

Dzięki udostępnieniu rejestru adwokatów w internecie każdy będzie mógł sprawdzić czy osoba podająca się za adwokata ma prawo wykonywania zawodu oraz jaką specjalizacją zajmuje się dany prawnik.

Cytowany przez Informacyjną Agencję Radiową, poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman powiedział, że uruchomienie internetowej wersji rejestru "to krok w dobrym kierunku, choć on nie rozwiązuje dostępności dla młodych ludzi do tych zawodów, a także wysokich cen tych usług."

W wypowiedzi dla IAR, mec. Andrzej Michałowski pełniący obowiązki prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej wyraził przekonanie, że Polska posiada wystarczającą liczbę prawników: "Jesteśmy na piątym miejscu w Unii Europejskiej pod tym względem. Problem polega na tym, że zbyt wielu Polaków uważa, że nie jest im potrzebna pomoc prawnika." Zdaniem mec. Michałowskiego część osób, które nie decydują się na usługi adwokata, uzasadnia swój wybór wysokimi cenami usług adwokackich, a problem mógłby zostać częściowo rozwiązany wraz z wprowadzeniem specjalnego systemu ubezpieczeń.

Krajowy Rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich zawiera wszystkie dane niezbędne do identyfikacji wszystkich członków Palestry. W chwili obecnej mamy w Polsce 5277 aplikantów, a zawód adwokata wykonuje 8560 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę, że to dobry pomysł z Krajowym Rejestrem Adwokatów i Aplikantów Adwokackich. Nie raz czytało się w prasie o fałszywych adwokatach, a teraz będzie można sprawdzić adwokata.
wanda 321

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.