Facebook Google+ Twitter

Rejestracja pojazdu w 2017 roku

  • Marcin P
  • Data dodania: 2017-08-24 18:15

Może się wydawać, że rejestracja pojazdu jest sprawą bardzo prostą. Nic mylnego! Jest to proces bardzo czasochłonny i nie jednej osobie może przysporzyć wiele problemów.

 / Fot. MPSama procedura, przez którą przechodzimy w Urzędzie trwa zazwyczaj pół godziny, lecz aby dostać się do okienka, niestety musimy swoje odstać w długiej kolejce. A w przypadku, gdy zapomnimy jakiegoś dokumentu – czekanie rozpoczyna się od nowa…

Proces rejestracja pojazdu opole zależy od kilku czynników. Przede wszystkim ważne jest, czy pojazd wyjechał z salonu jako nowy, czy został odkupiony od innej osoby jako używany. Dodatkowo istoty jest kraj pochodzenia pojazdu. Najprościej jest zarejestrować pojazd, który kupiliśmy w Polsce.
W tej sytuacji po pierwsze musimy wypełnić wniosek o rejestrację pojazdu, który składamy w Wydziale Komunikacji obsługującym nasz region.
Wybierając się do urzędu z wypełnionym wnioskiem musimy zabrać ze sobą dodatkowo następujące dokumenty (w oryginale!): dowód własności pojazdu (na ogół jest to umowa kupna-sprzedaży lub faktura VAT), kartę pojazdu, dowód rejestracyjny pojazdu, dowód uiszczenia opłaty rejestracyjnej oraz wiadomo – dowód osobisty.
Koszt rejestracji takiego pojazdu to 180,50 zł. Opłaty można dokonać na rachunek bankowy urzędu lub w kasie na miejscu.
Kiedy wszystko pójdzie sprawnie, otrzymujemy nowe tablice rejestracyjne, nalepkę na szybę oraz pozwolenie czasowe, które jest ważne 30 dni (tzw. „miękki” dowód).
Udając się do domu musimy także pamiętać, że jeśli pojazd nie ma ważnego ubezpieczenia OC, musimy je wykupić w tym samym dniu.
Teraz czekamy, aż dostaniemy powiadomienie sms-em o tym, że mamy do odebrania dowód rejestracyjny. Na ogół trwa to ok. 10 dni (w zależności od urzędu).
Musimy więc znów wybrać się do urzędu, odczekać swoje w kolejce i odebrać dowód.
Na tym proces się kończy ;)
Na szczęście jest wiele firm, które zajmują się kompleksowa rejestracja pojazdu opole i mogą za nas załatwić wszystkie formalności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.