Facebook Google+ Twitter

Rejs - słupskie kino z klimatem

W posiadającym niemal 100 tysięcy mieszkańców Słupsku do tej pory działały dwa kina. Niestety, zabytkowe Milenium zostało zamknięte, a zamiast niego powstała kolejna Biedronka. Obecnie kino Rejs jest jedynym kinem w mieście. Jednak nie to czyni je wyjątkowym miejscem.

Rejs mieści się w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku. Sala jest kameralna, zmieści jedynie 84 widzów. Bilety są wyprzedawane niemal na każdy seans. Nie można tu kupić popcornu czy innych przekąsek - najważniejszy jest film. Wygodne siedzenia i wspaniała atmosfera pozwalają na skupienie całej uwagi tylko na tym, co dzieje się na ekranie. Wiem, bo byłam w tym kinie nieraz.

Sala kina Rejs / Fot. Kino Rejs- Nasze kino jest wyjątkowe, bo klimat budują tu wyjątkowi ludzie - mówi Elżbieta Mijewska z kina Rejs. - Dbamy przede wszystkim o repertuar. Interesuje nas kino dobre. Robimy wszystko, aby mieć świadomość tego, co zamawiamy i starannie dobieramy tytuły.

Jednak obecna sytuacja zmusza kino do kompromisów i podejmowania trudnych decyzji. Ponieważ jest teraz jedynym kinem w mieście, musi być elastyczne i zadowalać zarówno stałych bywalców, jak i pozostałych mieszkańców Słupska, którzy oczekują przede wszystkim kina rozrywkowego. Jest to jednak sytuacja przejściowa. Będzie tak do czasu, aż w mieście zostanie otwarte drugie kino - Multikino w jednym z centrów handlowych lub komercyjne kino na starówce.

Rejs organizuje wiele cykli, konkursów oraz innych tego typu inicjatyw. Raz w miesiącu odbywają się Klasyczne wtorki. W ciągu roku widzowie oglądają najważniejsze i najlepsze filmy, które zbudowały historię kina XX wieku.

 / Fot. Wiadomości24.plPrzy kinie działa także Dyskusyjny Klub Filmowy "Projekcja". W każdy czwartek odbywają się pokazy filmowe Klubu, na które można wykupić miesięczny karnet. Każde spotkanie poprzedzone jest prelekcją. Oprócz tego klub organizuje spotkania z twórcami filmowymi, przeglądy tematyczne, maratony filmowe i pokazy specjalne. Ponadto, istnieje możliwość wyjazdów z ramienia DKFu na festiwale filmowe (Gdynia, Łódź, Łagów, Cieszyn, Kazimierz) oraz seminaria i szkolenia.

Osobny klub powstał z myślą o kobietach z Uniwersytetu III Wieku. Uczestniczki Klubu Stalowe Magnolie mają stać się świadomymi odbiorcami filmów, dowiedzieć się, jaką rolę odegrały kobiety w historii światowej kinematografii. Każdy film, oglądany w ramach ich spotkań, ma być punktem wyjścia do dyskusji na temat otaczającej je rzeczywistości i miejscu kobiet we współczesnym świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

elemelek
  • elemelek
  • 20.12.2011 19:51

no... popcornu może w Rejsie kupić nie można ale jest za to automat z herbatą ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń
BG
  • BG
  • 14.12.2011 03:33

Uwielbiam "moje " kino i już nie mogę się doczekać, gdy zostanie uruchomione następne kino w centrum handlowym, część widzów odpłynie właśnie tam i wszystko wróci do normy, a ja nie będę sie obawiać, że znów zabraknie biletówna seans i od kasy odejdę z kwitkiem.
Byłam w kilku miastach w kinach studyjnych i uważam, że pod względem repertuaru, komfortu oglądania, ogólnej atmosfery, wiedzy i enuzjazmu pani wygłaszającej prelekcje nasze kino jest super.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.