Facebook Google+ Twitter

Rekiny między sklepami

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-06-30 08:44

Dziewięć metrów wysokości i tyle samo szerokości. Zmieści się w nim 120 tysięcy litrów morskiej wody. Po napełnieniu ma ważyć 120 ton.

Dziś w w Arkadach Wrocławskich przy ul. Powstańców Śląskich rusza montaż gigantycznego akwarium. Do budowy zbiornika zostanie użyty sprowadzony specjalnie w tym celu dźwig. Jego montaż rozpoczął się wczoraj w nocy. Dziś o godzinie 14 pomoże przy montażu największej atrakcji Arkad Wrocławskich budowanych pomiędzy ulicami Swobodną, Powstańców Śl., Komandorską a Nasypową.
– W górnej części będą pływać same rekiny, w dolnej inne rybki morskie – mówi Małgorzata Danek, prezes firmy LC Corp, która buduje Arkady.
Już we wrześniu do akwarium zostanie napuszczona woda morska. Musi się odstać, zanim trafią do niej ryby i korale.
W połowie sierpnia zakończy się budowa szkieletu Arkad Wrocławskich, czyli centrum biurowo-handlowo-usługowego. Jego budowa będzie kosztowała 100 milionów euro, czyli ponad 400 milionow złotych. Według planów Arkady zostaną otwarte najpóźniej w marcu 2007 roku. Będą się składały z trzech części. Największa – trzynastopiętrowy biurowiec z charakterystyczną, pofalowaną ścianą od strony Powstańców Śląskich, ma mieć prawie 55 metrów wysokości.
– W tej chwili galeria handlowa jest w stu procentach wynajęta. Ale są jeszcze wolne miejsca w biurowcu – twierdzi Małgorzata Danek.
W Arkadach powstanie także multipleks. Trzy sale zmieszczą się w zaokrąglonej wieży od strony nasypu kolejowego i ul. Powstańców Śląskich. Pozostałe sale znajdą się w głównej części kompleksu na drugim i trzecim piętrze. W piwnicy przewidziano delikatesy i punkty usługowe. Na parterze i na pierwszym piętrze będą sklepy, kawiarnie i restauracje.
Bartłomiej Knapik/Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Arkady w liczbach
3 piętra w części handlowej,
13 pięter w części biurowej,
7 pięter parkingów – w sumie 1100 miejsc,
130 markowych sklepów i restauracje,
10 sal kinowych, w tym największa na 550 miejsc.
Z powodu budowy Arkad zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich i Swobodnej. Jak ominąć roboty drogowe? O tym już jutro w „Słowie Polskim•Gazecie Wrocławskiej”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.