Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10500 miejsce

Rekiny zaatakowały Reunion. Mieszkańcy wyspy chcą się ich pozbyć

U nas zdarza się, że ludzi atakują bezpańskie psy lub dzikie zwierzęta. W krajach egzotycznych człowiek musi strzec się m.in. krokodyli, pawianów i makaków, pająków, a nawet ryb - rekinów.

 / Fot. Albert kok/CC BY-SA 3.0Mieszkańcy francuskiej wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim, mają poważny problem z rekinami, więc domagają się od swoich władz likwidacji około 20 osobników. W ostatnich latach populacja tych morskich drapieżników znacznie wzrosła. Zaczęły one również częściej atakować ludzi.

W zeszłym tygodniu doszło do dwóch poważnych i groźnych ataków rekinów. Jedna osoba zginęła, a druga cudem ocalała. Na Reunion, w okolicach jednego z większych miast Saint-Leu (ponad 95 tys. mieszkańców) znajdują się bardzo popularne wśród surferów plaże. I właśnie tam grasują stada niebezpiecznych dla ludzi drapieżników - żarłaczy białych, tygrysich i tępogłowych. Władze miejskie domagają się likwidacji żarłaczy tygrysich i tępogłowych, gdyż populacja ich znacznie wzrosła w okresie ostatnich kilku lat.

Niedawno, w związku z atakami rekinów, doszło do demonstracji pod gmachem miejscowej policji. Blisko 300 surferów i mieszkańców wyspy, zaniepokojonych groźnymi atakami tych ogromnych drapieżnych ryb, protestowało przed budynkiem komendy głównej policji, z żądaniami rozprawy z rekinami - informuje serwis dziennik.pl.

Wśród wielu gatunków rekinów, są m.in. żarłacz tygrysi i tępogłowy, należące do gatunku bardzo agresywnego. Połów tych wielkich i agresywnych ryb nie jest zabroniony, ale rybacy unikają ich ze względu na zagrożenie toksynami, które są w ich mięsie. Zdaniem tamtejszych mieszkańców, właśnie to przyczyniło się do zbyt szybkiego i niekontrolowanego wzrostu liczby rekinów w wodach wokół wyspy Reunion.

Francuskie ministerstwo do spraw terytoriów zamorskich, nie wyraża na razie zgody na podjęcie radykalnych kroków i kontrolowaną likwidację żarłaczy. Ministerstwo francuskie tłumaczy to niezbędną koniecznością przeprowadzenia wpierw badań naukowych, które pomogłyby w zrozumieniu i wyjaśnieniu, skąd w mięsie żarłaczy biorą się niebezpieczne toksyny, które powodują u ludzi poważne zatrucia pokarmowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.