Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2920 miejsce

Reklama etyczna, czyli jaka?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-02 10:21

Komisja Europejska w 2006 r. ustaliła 7 standardów reklamy. Dzięki nim reklama może być etyczna i odpowiedzialna. Samoregulacja jest inicjatywą środowiska reklamowego, która ma na celu zapewnienie najwyższych standardów reklamy w Polsce.

Samoregulacja jest samoograniczeniem swobód w zakresie szeroko rozumianej komunikacji marketingowej, tak aby przestrzegać nie tylko litery, ale i ducha Kodeksu Etyki Reklamy. A zatem, aby nasze działania marketingowe były etyczne i odpowiedzialne – wyjaśnia Danuta Gut, dyrektor biura Zarządu ZPPP Browary Polskie:

Przyjrzyjmy się poszczególnym standardom reklamy.

Standard nr 1: Popularyzacja oraz nagłaśnianie zasad we wszystkich formach komunikacji marketingowej, czyli m.in. reklamach.

Jedną z najważniejszych części Kodeksu Etyki Reklamy jest rozdział dotyczący zasad komunikowania marketingowego – podkreśla Stanisław Tołwiński z Grupy Żywiec. – Zasady te dotyczą wszystkich form komunikacji, począwszy od reklamy zewnętrznej, poprzez komunikowanie w punktach sprzedaży, aż do projektowania opakowań.

Standard nr 2: Zapewnienie zgodności komunikacji marketingowej z duchem i literą kodeksu poprzez zaangażowanie szkoleniowe oraz doradztwo reklamowe.

Aby tak było, pracownicy działów marketingu wszystkich firm zrzeszonych w związku Browary Polskie zostali przeszkoleni w zakresie zasad samoregulacji reklamowej – zapewnia Radosław Kasyk z Royal Unibrew.

Standard nr 3: Rozpatrywanie skarg konsumentów dotyczących reklam przez bezstronne, niezależne gremium.

- Skargi rozpatruje specjalna komisja powołana przez Radę Reklamy i jeśli skarga dotyczy branży piwowarskiej, wówczas w skład tej komisji nie może wchodzić przedstawiciel branży piwowarskie – mówi Paweł Kwiatkowski z Kompanii Piwowarskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.