Facebook Google+ Twitter

Reklama społeczna na rzecz motocyklistów

Ta zabawna reklama społeczna porusza ważny temat jakim jest widoczność motocyklisty na drodze. - Co jeszcze mamy zrobić, byś nas zauważył? - pytają żartobliwie fani dwóch kółek.

Większość wypadków z udziałem motocykli jest spowodowana tym, że kierowca samochodu nie zauważył zbliżającego się motocykla.

Jak motocyklista może zwiększyć swoją widoczność na drodze?


 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:She_and_her_Honda_at_Bike_Week_2009_Daytona.jpgNa pewno branie przykładu z tej reklamy społecznej nie byłoby dobrym pomysłem, aczkolwiek jestem pewna, że nadzy motocykliści przykuwaliby wzrok.

Kamizelki i pasy odblaskowe, biały kask, niebieskie diody na wentylach, jaskrawe koszulki z napisami "Uwaga motocykle są wszędzie", odblaski na ubraniu, jeżdżenie na długich światłach w dzień, próba kontaktu wzrokowego z kierowcą i ograniczenie prędkości - to najczęstsze rady dotyczące tego tematu.

Jednak to za mało, bo tak naprawdę najważniejsza jest świadomość kierowcy o odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. Rozmawianie przez telefon, jazda pod wpływem otumaniających używek czy choćby kłótnia z pasażerem pociąga za sobą brak koncentracji.

To właśnie brak koncentracji jest główną przyczyną wypadków, a z tym się walczyć nie da, można sobie go tylko tylko uświadamiać.

I takie jest prawdziwe przesłanie tej reklamy: Co Ty możesz zrobić by zauważyć motocyklistę? skoncentrować się.A teraz krótki test na spostrzegawczość: ile podań wykonała biała drużyna?
www.youtube.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.10.2010 21:19

Motocykliści, motocykliści, a może kierowcom się przyjrzeć bliżej i wtedy okaże się, że na widok moto tracą koncentrację i dochodzi do wypadków... Faktem jest, że wieku motocyklisty nie liczy się w przeżytych latach, ale po ilości przejechanych na moto kilometrach:)
Pozdrowionka "Child of the wind" :):):):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

beznadziejny ten tytuł! co było złego w "Czy w tej reklamie jeżdżą nagie motocyklistki?"... nic dziwnego że tak mało ludzi to przeczytało. Sama też bym nie zajrzała

Komentarz został ukrytyrozwiń

panie do 40 na golasa
panowie w bokserkach na motocykle i wypadków z ich udziałem będzie zdecydowanie mniej
kolizji samochodowych przybędzie, ale co tam będzie luźniej na drogach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.