Facebook Google+ Twitter

Reklama z Tomaszem Adamkiem niezgodna z prawem?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-02-13 15:20

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zażądała wycofania reklamy piwa Żywiec z udziałem Adamka. Jak twierdzi PARPA, reklama jest niezgodna z przepisami ustawy o zapobieganiu alkoholizmowi i wychowaniu w trzeźwości.

Wikimedia Commons / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tomasz_Adamek_13.JPGReklama oparta jest na opowieści Adamka o początkach jego kariery i emocjach związanych z wyjściem na ring. Na koniec spotu pojawia się kufel piwa Żywiec z napisem "Żywiec. Najlepsze przed Tobą".

Jak tłumaczy Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA, reklama alkoholu nie może kojarzyć się odbiorcom ze sprawnością intelektualną lub fizyczną. Natomiast Adamek - mistrz świata w boksie, niewątpliwie kojarzy się z sprawnością fizyczną. Dlatego PARPA chce, aby Grupa Żywiec wycofała ten spot. Krzysztof Brzózka przywołuję reklamę Warki, w której wystąpił Jerzy Dudek. Kiedy, z tych samych powodów, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zażądała zdjęcia reklamy z anteny, Warka przestała ją emitować.

Zarzuty PARPA odpiera rzecznik prasowy Grupy Żywiec Sebastian Tołwiński.
"Wszystkie reklamy Grupy Żywiec są sprawdzane pod kątem zgodności z prawem. Nie inaczej było w tym przypadku. Dodatkowo posiadamy ekspertyzę kancelarii prawnej. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nie zakazuje sportowcom udziału w reklamie piwa" - wyjaśnia dziennikarzowi "Gazety Wyborczej".

Dyrektor PARPA postanowił poczekać jeszcze kilka dni na decyzję Grupy Żywiec. Jeżeli spółka nie przestanie emitować reklamy, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu PARPA złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Grupę Żywiec.

Wyborcza.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Grupa Żywiec jest szalenie zadowolona z takiego obrotu sprawy. Znowu mowa o ich produkcie. Tym razem ich reklama pojawiła się na link i to za darmo?
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych to jeszcze coś takiego istnieje? powstało to coś w latach 80 ubiegłego wieku i jeszcze jest ten relikt ubiegłego systemu politycznego no proszę jaką to coś ma żywotność.
Upadł system upadły rządy a taka komisja sobie spokojnie istnieje twór iście anty produkcyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

myśle ze racja w tym wielka
ja jestem przeciwna takim reklamom
albo wprowadzamy zakazy i jesteśmy konsekwentni albo dajmy spokuj
palaczom,narkomanom,pijakom
Ludzie z natury są ułomni i do tego dodać bodziec,który sugeruje że jest to ok ?jaki efekt?Ono rośnie sprzedaż piwa
niech sobie rośnie ,po to firma robi aby sprzedać tylko nie kosztem wprowadzania do grona piwoszy coraz młodszych i słabszych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.02.2010 01:25

Sprawność artystyczna osiągana dzięki konsumpcji absyntu czy rzeczonego piwa jest równie skuteczna, jak sportowe wyczyny ich zagorzałych zwolenników. Andrzej Wajda w "Powtórce z całości" pisze, że spożycie alkoholu przez twórcę , może dać w efekcie pijany obraz lub pijany film. I ja się z Wielkim Mistrzem całkowicie zgadzam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobre

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale jakoś nikt nie podniósł rabanu gdy w reklamie Żywca wystąpił Krzysztof Majchrzak. A to chyba jest przedstawiciel dosyć wysokiego intelektu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i byłby właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... a ja bym Rycha,albo Zbycha dał do tej reklamy. Niech by se dorobili. Oni tacy biedni... i było by po kłopocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

za to może być kojarzony ze sprawnością "artystyczną" i weną twórczą; może następnym razem grupa żywiec powinna zatrudnić w reklamie jakiegoś sławnego pisarza, malarza, piosenkarza... - wtedy wilk będzie syty i owca cała:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie, a pan Adamek kojarzy się ze sprawnością fizyczną, a alkohol ( wg przepisów ustawy)nie powinien być kojarzony ani ze sprawnością fizyczną ani sprawnością intelektualną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.