Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11466 miejsce

Reklama zdrowia, czy o zdrowiu dla reklamy?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-15 14:48

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz… aż się nie zareklamujesz? Wydaje się, że taka parafraza słów Jana Kochanowskiego jest dzisiaj całkiem sensowna, bo zdrowie na dobre weszło do reklamy. I ma się dobrze.

Próba diagnozyZdjęcie ilustracyjne / Fot. PolskapresseWiadomo, że reklama to komunikat perswazyjny, którego celem jest nakłonienie odbiorcy do zakupu określonych produktów, czy poparcia promowanych idei. Jeżeli chodzi o produkty reklamowane jako korzystnie wpływające na zdrowie, często sam komunikat nie wystarcza. Między innymi dlatego twórcy serwisów internetowych coraz częściej sięgają po oryginalne pomysły i propozycje, a nacisk zostaje położony bardziej na interakcję z internautą. Wydaje się, że samo informowanie go o właściwościach produktu jest niewystarczające i dlatego wiedza najczęściej łączona jest z jakąś formą rozrywki.

Testuj swoje zdrowieJednym ze sposobów, jakimi marki chcą przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów jest umożliwienie im przeprowadzenia testów i rozwiązywania quizów. Dotyczą one albo zdrowia ogólnie, albo koncentrują się na określonych jego elementach. I tak na przykład na stronie internetowej actimel.pl każdy może sprawdzić siłę swojej odporności odpowiadając na kilka pytań dotyczących trybu życia.

Activia.pl oferuje z kolei test dotyczący kondycji układu pokarmowego, a rutinoscorbin.pl sprawdzi twoją wiedzę o przeziębieniu. Tego typu testy należy jednak traktować z pewną dozą ostrożności, ponieważ w większości przypadków są oparte o kilka ogólnych pytań i nie dostarczają wyczerpującej wiedzy na poruszany temat. Ponadto ich wyniki najczęściej zapewniają ankietowanego, że powinien sięgnąć właśnie po promowany produkt, co może być obierane jako inwazyjna i nieobiektywna forma przekazu reklamowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.12.2009 10:51

Chciałem, co prawda zwrócić uwagę na trochę inne zagadnienie, ale dziękuję za uwagę i komentarz (pozazdrościć wiedzy o pierwiastkach).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.12.2009 15:50

Jawne kłamstwo w reklamach magnezu, oszukiwanie ludzi o podwójnej dawce magnezu jak tenże magnez jest w postaci węglanu -najgorzej wchłanialnej postaci biopierwiastka ! Szkoda, że nie informuje się ludzi o cytrynianach magnezu, które
mają największą zawartość jonów magnezu wśród organicznych soli magnezu (15% zawartości; przy ok. 8% u mleczanów i 7% asparaginianów) oraz najlepszą rozpuszczalność wśród wszystkich soli magnezów - 20% (5 razy większa od mleczanów i 4 razy większa od asparaginianów). Przykłady można by mnożyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.