Facebook Google+ Twitter

Reklamowa kontra PIS-u

Po niedawnym pojawieniu się spotu Platformy Obywatelskiej, do kontrataku przystąpiło Prawo i Sprawiedliwość. Partia braci Kaczyńskich prowadzi ,,Kampanię przeciw obłudzie".

Spot sugeruje ile zarabia przewodniczący Platformy Donald Tusk / Fot. Fot.www.youtube.com W filmie wykorzystane są fragmenty reklamówki PO. Według lektora, przewodniczący Donald Tusk zarabia w granicach 23 tys. złotych miesięcznie. Dane mają pochodzić z oświadczenia majątkowego Donalda Tuska, złożonego 28 kwietnia 2006 r. Suma ta porównywana jest do przeciętnych zarobków lekarza czy też nauczycielki (mniej niż 2000 zł miesięcznie). Film kończy się hasłem ,,Kampania PIS przeciw obłudzie".


Zobacz spot reklamowy Prawa i Sprawiedliwości: Reklama PIS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Asen: dzieki za poprawke. ale jak widac te 40zl roznicy nie wiele zmienia w rachunku, nieprawdaz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

referendum moze zorganizowac kazdy. wystarczy 100 tys. podpisów. a wynik referendum jest wiążący i ostateczny, bez wzgledu na frekwencje, co jest super rozwiazaniem. glosuje tylko ten, kto ma jakies pojecie. nie dochodzi do takich sytuacji jak w belgii, gdzie glosowanie jest obowiazkowe i wiekszosc zakresla na "chybil trafil"

mozna by na ten temat napisac ksiazke. po egzaminach jak tylko bede mial chwile, to postaram sie cos na ten temat napisac.

zauwazylem, ze Zdzisław Gromada napisal juz kilka dobrych arykulow na ten temat. polecam: link e_13600.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jordan, napisz na ten temat artykuł, bo to faktycznie ciekawy system. Szczególnie, że usuwa podstawowy problem - korupcję. Jeśli decyzje skorumpowanych polityków nie są ostateczne, to nie opłaca się ich korumpować. Tylko ważne jest jeszcze, kto może zorganizować takie referendum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

„Faktami, obrazem, słowami można manipulować“. Jak pokazuje filmik – można…Bardzo pouczające? Tylko, kto tym razem manipuluje?

Ale tak na marginesie, to chciałbym dodać, że jest możliwe, aby polityk dostawał wypłatę, porównywalną do wypłaty przeciętnego obywatela. Tym krajem jest Szwajcaria. Wiem, że zaraz ktoś się odezwie, że w Polsce to.. Albo tamto… nie oto mi chodzi. Chciałbym jedynie zainteresować szwajcarskim systemem, bo w Polsce się o nim prawie w ogóle nie mówi. A jest to szalenie ciekawe rozwiązanie.

Ponieważ społeczeństwo poprzez referenda może odrzucić praktycznie każdą uchwałę, zawód polityk został zdegradowany do rangi zwykłego zawodu. Dlatego też parlamentarzyści zarabiają ok. 3krotna minimalna krajowa, czyli przeliczając na polskie warunki polityk zarabiałby ok. 2700zl brutto (899,1*3), jeżdżą do pracy tramwajem i nikt nie obrzuca ich obelgami. Może ktoś mi zarzuci, że jestem idealistą z głową w chmurach, ale naprawdę wierzę, że przy „odrobinie” uporu, wytrwałości i chęci społeczeństwa, można w Polsce zmienić dużo na lepsze, wzorując się na sprawdzonych modelach.

p.s. (+) za krótki i bezstronny artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja Anno. Populizm i to komunistyczny, bo obie partie próbują stygmatyzować wysokie zarobki jako takie (od razu się przypominają kułacy i badylarze ;)
Dodam jeszcze, że PO swoją reklamę mówiąc niedelikatnie, schrzaniło. Bo partia niby liberalna powinna wiedzieć, że menedżerowie zarabiają dużo i jak pisze Anna, nie da się ściągnąć najzdolniejszych, płacąc im mało.
Gdyby przedstawili działaczy PiS-u zatrudnionych jako menedżerowie z informacją, że z zawodu są całkiem kim innym i nie mieli wcześniej doświadczeń menedżerskich, wtedy reklamówka miałaby inny wydźwięk. Bo co innego płacić fachowcom, a co innego powiązanym ze sobą dyletantom. A taką reklamą tylko się głupio podłożyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.06.2007 14:18

Zgadzam się - obie reklamówki to nędza niewypowiedziana. A swoją drogą, podobno pewien poseł PO twierdzi, iż jest przekonany co do tego, że głos w reklamówce pisowskiej podkłada dziennikarz TVP.:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

obie reklamówki to czysty populizm. prezes przedsiębiorstwa czy poseł powinien zarabiać więcej niż pielęgniarka czy nauczyciel. Jeśli zarobki szefów państwowych przedsiębiorstw będą niskie to żaden spośród najzdolniejszych menadżerów nie będzie chciał tam pracować, mając możliwość zarobienia o wiele więcej w sektorze prywatnym. Polityk z niskimi zarobkami będzie (jeszcze) bardziej podatny na korupcję... tylko kto ma odwagę powiedzieć to głośno?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaczyna sie licytacja? 23 000zł to i tak prawie 2,5 razy mniej niż 55 666zł działacza PISu. Będą teraz Skórę garbować? Argumentacja w stylu: "Nie patrzcie na to, ze ja zarabiam 100 000zł bo konkurent ma 30 000zł", jest co najmniej głupia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A teraz PO powinna ich oskarżyć o plagiat :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka = PISkówka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.