Facebook Google+ Twitter

Reklamy napoju energetycznego Devil i jogurtu Loveyo uznane za nieetyczne

Komisja Etyki Reklamy orzekła, że kontrowersyjne reklamy napoju energetycznego Devil i jogurtu Loveyo są sprzeczne z dobrymi obyczajami i nie mieszczą się w granicach przyjętych norm etycznych.

 / Fot. Zrzut ekranu ze strony producenta"Devil otworzy każdą Ci puszkę" kontrowersyjne

Decyzja zapadła po rozpatrzeniu skargi na internetową reklamę napoju energetycznego Devil (Premium Distribution) oraz zewnętrzną reklamę jogurtu mrożonego Loveyo (Nowak & Wójcik).

Pierwsza z reklam wykorzystuje wizerunek roznegliżowanej kobiety, która trzyma puszkę napoju Devil, natomiast obok widoczne jest hasło - "Devil otworzy każdą Ci puszkę". Według autora skargi reklama jest seksistowska i wprowadza odbiorcę w błąd, ponieważ napój Devil nie jest w stanie otworzyć puszki.

Przedstawiciele firmy Devil poinformowali, że celem ich reklamy nie było przedstawienie treści dyskryminujących ze względu na płeć. Według przedsiębiorstwa użyte w reklamie nagie zdjęcia nie są seksistowskie, natomiast eksponują piękno kobiecego ciała.

KER uznała, że reklama nie była stworzona w poczuciu odpowiedzialności społecznej oraz zgodnie z przyjętymi normami moralnymi.

Obsceniczne hasło reklamowe przyczyną oburzenia

Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęła również skarga dotycząca reklamy jogurtu Loveyo, która wykorzystuje wizerunek kobiety i proponuje dwuznaczne hasło: "Lodzika nie będzie!". Reklama ta pojawiła się głównie na nośnikach w galeriach handlowych.

Skarżąca reklamę uznała, że reklama prezentuje kobiety w pejoratywny sposób traktuje kobiety. Według skarżącej reklama jest również niesmaczna i bezpośredni sposób nawiązuje do czynności seksualnych. Przedstawiciele firmy do tej pory nie odpowiedzieli na te zarzuty.

Komisja Etyki Reklamy orzekła, że ta reklama również nie była prowadzona w poczuciu odpowiedzialności społecznej i zgodnie z dobrymi obyczajami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.