Facebook Google+ Twitter

Reklamy piwa i dezodorantów wyświetlały się przed filmami o dżihadzie na YouTubie (wideo)

Przed klipami Państwa Islamskiego na YouTubie wyświetlane były reklamy takich produktów, jak ręczniki, piwo czy dezodoranty. Reklamodawcy nie wybierają, przed którymi filmami wyświetlą się ich reklamy.

 / Fot. Rego Korosi/CC BY SA 2.0Serwisy takie jak YouTube sprzedają czas reklamowy firmom, których reklamy wyświetlane są bezpośrednio przed wideo.

Przynajmniej jedna firma, producent piwa Anheuser-Busch, wydała w tej sprawie oświadczenie: "Nie mieliśmy świadomości, że nasze reklamy wyświetlane są przed takimi treściami. Mamy ścisłe wytyczne dla naszych partnerów mediowych dotyczące tego kiedy i w jaki sposób mogą wyświetlać nasze reklamy. Pracujemy z YT oraz obsługującym nas domem mediowym Mediacom, by rozwiązać ten problem."

Przedstawiciele YT zapewniają, że usuwają filmy propagujące przemoc. W oświadczeniu napisali: "Mamy wytyczne dotyczące reklam i pracujemy, by reklamy nie stały w sprzeczności z danym wideo, kanałem czy stroną i aby reklamodawcy nie uznawali treści, który poprzedza ich reklama, za nieodpowiednią".CNN Newsource/x-news

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.