Facebook Google+ Twitter

Rekolekcje dla bezpłodnych mają zniechęcać do in vitro

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-03-04 09:12

Polscy duchowni mają nową metodę walki z in vitro. Organizują rekolekcje dla bezpłodnych i zakładają duszpasterstwa dla par, które nie mogą mieć dzieci.

Jarosław Gowin jest za całkowitym wstrzymaniem zabiegów in vitro w Polsce. / Fot. Wojciech Barczyński/POLSKAJeszcze w grudniu, podczas debaty wywołanej pracami nad ustawą o in vitro głos zabierali głównie biskupi. W kazaniach i listach pasterskich przypominali wiernym, że stosowanie tej metody jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła i nazywali ją "wyrafinowaną aborcją", "szatańską zagrywką" czy "niegodziwością".

Teraz hierarchowie milczą, ale to nie znaczy, że Kościół złożył broń i pogodził się z faktem, że polskie prawo wkrótce ureguluje kwestie korzystania z in vitro. Przeciwnie, duchowni bardzo intensywnie pracują nad tym, żeby zniechęcić bezpłodne małżeństwa do korzystania z in vitro, a jednocześnie pokazać alternatywę w postaci raczkującej u nas naprotechnologii - w całości naturalnej metody planowania ciąży.

Robią to podczas rekolekcji dla małżeństw bezpłodnych i długo oczekujących potomstwa. Tylko podczas trwającego właśnie Wielkiego Postu takie rekolekcje organizowane są aż w sześciu diecezjach. Tak bogata oferta duszpasterska dla bezpłodnych zaskakuje, bo jeszcze niedawno rekolekcje dla nich prowadził tylko ośrodek księży marianów w Sulejówku i jedno z duszpasterstw rodzinnych w Poznaniu.

O tym, że ostatnio Kościół zaczął się intensywnie troszczyć o pary, które nie mogą mieć dzieci, świadczy też fakt, że powstają specjalne duszpasterstwa. Pierwsze od roku działa w Warszawie, ale założyli je i prowadzą ludzie świeccy. Drugie powstało pod koniec ubiegłego roku w Lublinie. Powołał je arcybiskup Józef Życiński, który wyznaczył pierwszego w Polsce diecezjalnego duszpasterza małżeństw bezdzietnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.