Facebook Google+ Twitter

Rekolekcje dla przedsiębiorców i pracodawców

Rekolekcje wielkopostne w parafii to dla nich za mało. Bo gdy trzeba podejmować najtrudniejsze decyzje dotyczące zatrudnienia - a w czasie kryzysu - zwalniania pracowników, czasem brak duchowej siły...

Rekolekcje dla przedsiębiorców i pracodawców odbyły się w Kazimierzu nad Wisłą w dniach 13-15 marca 2009. Wzięły w nich udział 22 osoby z różnych zakątków Polski.

Rekolekcyjne refleksje poprowadził prowincjał księży sercanów ks. Tadeusz Michałek. Zaproponował on temat: "Zachować wiarę w Boga, aby ocalić człowieka". Życie ludzkie jest darem Boga. Całe bogactwo, które nosi w sobie człowiek, jest także Jego darem. Jednocześnie łaską jest dar wiary, nadziei i miłości. Podtrzymując w sobie i nieustannie twórczo rozwijając te boskie dary, człowiek wierzący poniekąd przybliża się do Boga, „trwa w Nim”, „trwa w Jego Miłości”, a ponadto kształtuje swoje prawdziwe człowieczeństwo. To jest zasadnicza podstawa jego życia osobistego, ale i wszelkich relacji do najbliższych oraz do innych ludzi. Prawdziwie przyjmowana i rozwijana wiara jest więc źródłem i warunkiem autentycznej kultury, cywilizacji miłości i życia. Warto więc odkryć i pogłębić duchowe podstawy takiego humanizmu, człowieczeństwa i cywilizacji.

Podczas spotkania dyskusyjnego podjęto temat płacy rodzinnej. Dla wszystkich było oczywiste, że płace w przeważającym stopniu są zdeterminowane prawami ekonomii oraz przepisami prawa. "Czym zatem powinien wyróżniać się chrześcijański pracodawca?" To pytanie wypowiedziane przez jedną z uczestniczek wywołało ożywioną wymianę zdań. Zgodzono się na koniec, że nie wystarczy tylko porządek sprawiedliwości - chrześcijański przedsiębiorca musi także uwzględniać porządek miłości.

Tegoroczne spotkania wielkopostne organizowane przez Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent" cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Terminy kolejnych spotkań można znaleźć na stronie duszpasterstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.