Facebook Google+ Twitter

Rekolekcje. Ludzie biznesu "wśród demonów pustyni"

Weekendowe rekolekcje wielkopostne dla przedsiębiorców to wyjątkowa propozycja. Pozwalają one w inny sposób spojrzeć na codzienną działalność w firmie. W ostatni weekend wzięło w nich udział ponad 80 osób, co oznacza, że są bardzo potrzebne.

W rekolekcjach uczestniczyło 80 osób dorosłych. / Fot. Jerzy OstowskiZa dużo pracy, trudności w domu, zmęczenie, zagubienie duchowe, wątpliwości... Chęć spotkania myślących podobnie... Potrzeba zatrzymania się, refleksji, wyciągnięcia wniosków... A przede wszystkim pragnienie spotkania z Bogiem. Powody uczestnictwa w rekolekcjach mogą być różne. Chodzi o rekolekcje rozumiane nie jako pobożny zwyczaj wielkopostny, lecz głębokie doświadczenie wewnętrzne.

Taki sposób spędzenia weekendu (19-21 lutego 2010 r.) wybrało osiemdziesięciu ludzi biznesu: właściciele firm, prezesi, dyrektorowie, menedżerowie. Ludzie, którzy zazwyczaj kojarzeni są z dużą aktywnością, spotkali się w ośrodku rekolekcyjnym „Arka” w Gródku nad Dunajcem.

W swoich środowiskach przełamują stereotyp, że nie da się prowadzić biznesu w sposób etyczny. Uważają, że chrześcijanin nie może iść na kompromisy z własnym sumieniem. Chcą być fair wobec wszystkich: klientów, pracowników, kontrahentów, państwa. Wybrali trudną drogę i dlatego tak bardzo potrzebują duchowego umocnienia.

Do refleksji uczestników rekolekcji skłaniał ks. prof. Andrzej Zwoliński. Ten charyzmatyczny mówca, na co dzień wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, zaproponował temat "Współcześnie wśród demonów pustyni". Na wstępie wyjaśnił, że Ojcowie starożytni mówili o wadach głównych, które są przyczyną wielkich roztargnień na drodze słuchania słowa Bożego. Są to: łakomstwo, nieczystość, chciwość, smutek, złość, acedia (to znaczy lenistwo duchowe albo ociężałość duchowa), próżność, pycha. Mnisi zwrócili uwagę na to, że właśnie te wady mogą stać się w nas żerowiskiem dla demonów i dlatego mówili o demonie łakomstwa, demonie nieczystości, chciwości, smutku, złości, acedii, próżności i pychy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tak przyda się ludziom biznesu trochę wiary na co dzień mają wieczne utrapienie z ludem pracującym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.