Facebook Google+ Twitter

Rekolekcje w Kościele Ewangelickim w Szczyrku

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-03-26 17:02

W Kościele Ewangelicko-Augsburskim nie święci się palm, pokarmów, nie buduje grobów Chrystusowych. Podczas Wielkiego Tygodnia wierni skupiają się na żywym Słowie Bożym.

"Chrześcijanin po różach kroczy, gdy stoi pod krzyżem i odeń nie zboczy" / Fot. ks. Jan Byrt W Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Wielkim Tygodniu w centrum życia wiary stawia się Pismo Święte.
W tych dniach wierni uczestniczą w rekolekcjach podczas, których rozmyślają nad męką i śmiercią Jezusa Chrystusa i skupiają się na porządkowaniu własnego życia, zarówno przed Bogiem jak i przed ludźmi.

W Szczyrku uczniowie mają wolne od zajęć szkolnych. Przez trzy dni dzieci z Parafii Ewangelickiej wspólnie z dziećmi z Parafii
Ewangelickiej w Białej uczestniczą w rekolekcjach. / Fot. ks. Jan Byrt

- Prowadzi je specjalnie do tego przygotowana grupa wolontariuszy z Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelickiego, którym pomaga katechetka i księża. Dzieci są podzielone na grupy (wg. wieku) i w tych grupach przygotowują się na ponowne przeżywanie historii Bożego odkupienia człowieka na krzyżu Golgoty - powiedział ks. Jan Byrt z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku Salmopolu w rozmowie z Wiadomościami 24.pl.

 / Fot. ks. Jan ByrtWczorajsze spotkanie odbywało się pod hasłem "poznaj siebie" i było dniem pełnym pytań i odpowiedzi na podstawie Słowa Bożego. Dzieci oglądały krótki film, o osobie niepełnosprawnej, który pomógł im zobaczyć jak wiele jest możliwości wielbienia Boga.

Podczas rekolekcji jest czas na dyskusję, modlitwę i wspólne śpiewanie. Jest też czas na herbatę z ciasteczkiem - dodał duchowny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.