Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2922 miejsce

Rekolekcje w Toruniu z o. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu.

W dniach 31.05-02.06.2013 ojcowie Enrique i Antonello poprowadzą w Toruniu trzydniową sesję rekolekcyjną. Tematyką jest Duch Święty w praktyce.

Zasoby organizatora. / Fot. PosłanieOjcowie Antonello Cadeddo i Enrique Porcu są z pochodzenia Włochami. Wyjechali na misje do Brazylii, gdzie żyją w dzielnicach nędzy wśród najbiedniejszych. Ojcowie mają 30 lat kapłaństwa. Ojciec Antonello przez wiele lat był koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej w Brazylii. Obaj ojcowie założyli w roku 2000 stowarzyszenie "Przymierze Miłosierdzia", obecne aktualnie w 36 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z najuboższymi i ewangelizacja.

Ostatnio byli w Polsce w zeszłym roku na Przystanku Jezus (inicjatywie towarzyszącej Przystanku Woodstock), gdzie prowadzili Kongres Nowej Ewangelizacji, dla uczestników (zapis z wydarzenia można zobaczyć na Dobre Media). Byli też gośćmi na obchodach 40-lecia diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej z zaproszenia ks. bp. Edwarda Dajczaka.

Działalności ojców Enrique i Antonello została ujęta w filmie „Duch” Leszka Dokowicza, jak i w relacji z pobytu ojców w Warszawie nakręconej przez Religia.TVpod tytułem "Nie przeszkadzać Bogu" .

Rekolekcje w Toruniu rozpoczną się w piątek 31 maja około 15, a zakończą w niedzielę 2 czerwca mszą świętą o godzinie 13. Hasłem przewodnim rekolekcji są słowa „Duch Święty zstąpi na was i otrzymacie Jego moc.” Miejscem spotkania będzie Hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół nr 28. Więcej informacji na stronie organizatora (Posłanie)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.