Facebook Google+ Twitter

Rekolekcje z ks. Johnem Bashoborą w Toruniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-20 15:41

W dniach 17-19.02.2012 r. odbędą się rekolekcje z charyzmatycznym księdzem Johnem Bashoborą z Ugandy. Posługuje się on darem uzdrawiania i uwalniania w Imię Jezusa Chrystusa jedynego Boga.

Zdjęcie z rekolekcji w Toruniu, z dnia 2-5 lipca 2009 / Fot. Wspólnota Posłanie"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11,28).

Ksiądz John Baptist Bashobora jest diecezjalnym koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Diecezji Mbarara w południowo–zachodniej Ugandzie. Studia wyższe oraz doktorat z teologii uzyskał na Uniwersytecie w Rzymie. Obecnie mieszka i pracuje w Ugandzie, choć większość czasu spędza w podróży, głosząc Ewangelię w różnych częściach świata.

Potężne namaszczenie, jakie o. John otrzymał od Boga w posłudze uzdrawiania i uwalniania, owocuje wielkimi znakami i cudami wszędzie tam, gdzie ten pokorny kapłan głosi Słowo. Ks. John Bashobora znany jest w Kościele jako osoba bardzo aktywna w ewangelicznej posłudze. Praktycznie każdego dnia głosi Chrystusa kilkudziesięciu tysiącom ludzi, podczas spotkań ewangelizacyjnych na różnych kontynentach świata oraz modli się właściwie nad każdym, kto o modlitwę go poprosi. Wiele osób po modlitwie dawało świadectwa uzdrowień z poważnych chorób. Byli też tacy, którzy mówili o uwolnieniu oraz nabyciu duchowej siły na drodze uświęcania się.

Na stałe "Father Bash", bo tak nazywają go lokalni wierni, mieszka i pracuje w Ugandzie. Zajmuje się głównie sierotami, dziećmi wojny oraz chorymi na AIDS. Zapewnia utrzymanie ponad 5 600 dzieci, sam opłaca ich codzienne wyżywienie, a także dba o ich edukację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Darek
  • Darek
  • 30.01.2012 15:22

Teraz kiedy jest taki mróz chyba nie można zorganizować rekolekcji na dworze. Wówczas na pewno byłoby taniej. Podczas rekolekcji pracuje charytatywnie około 100 osób a może nawet i więcej. Nie otrzymują żadnego wynagrodzenia. Dojechać jednak muszą, jeść coś muszą, pić. Wystrój jakiś też przecież musi być.
Posprzątać trzeba potem. Nie wiem ilu lekarzy musi być na takiej imprezie. Ilu ochroniarzy, sanitariuszy. Oświetlenie, nagłośnienie. Zespół muzyczny i ok 20 księży aby wyspowiadać i udzielić komunii świętej. Wszyscy muszą dotrzeć na miejsce i być tam przez kilka dni po kilkanaście godzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też bym wolał bezpłatne, ale... trzeba za coś:
- Wynająć salę
- Wynająć scenę
- Wynająć krzesła
- Opłacić akustyka i sprzęt nagłaśniający
- i kilkadziesiąt innych rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
  • Czytelnik
  • 20.12.2011 18:55

Ta, tylko rekolekcje są płatne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.