Facebook Google+ Twitter

Rekomendacja T da zarobić SKOKom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 13:55

Wprowadzenie Rekomendacji T wepchnie klientów banków w ramiona SKOKów i innych instytucji parabankowych - ostrzegają eksperci firmy doradczej Deloitte.

Wydana przez Komisję Nadzoru finansowego rekomendacja w założeniu ma chronić interesy instytucji finansowych i kredytobiorców poprzez bardziej rygorystyczną ocenę zdolności i wiarygodności kredytowej.

Ekspert Deloitte Adam Pietkiewicz uważa jednak, że nadmierne zaostrzenie warunków udzielania kredytów sprawi, że klienci pójdą do SKOKów, gdzie ochrona ich praw będzie mniejsza.

Agnieszka Nurska z Deloitte dodaje, że jeśli banki nie chcą stracić klientów na rzecz instytucji parabankowych, muszą przygotować ofertę zgodną z rekomendacją KNF, a jednocześnie atrakcyjną dla klientów. Autorzy raportu podkreślają, że nie zachęcają do ignorowania Rekomendacji T, jednak chcą uświadomić jak duże straty mogą ponieść banki i ich klienci.

Rygorystyczne przestrzeganie zapisów rekomendacji może sprawić, że nawet 3 miliony osób o najniższych dochodach nie będą miały dostępu do kredytu. Według ekspertów znaczna część tych potencjalnych kredytobiorców byłaby w stanie regularnie spłacać swoje zobowiązania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.