Facebook Google+ Twitter

Rekonstrukcja bitwy o Kielce z 5 września 1939 roku. Zdjęcia

Na kieleckiej Kadzielni odbyła się rekonstrukcja bitwy o Kielce z 5 września 1939 r. W inscenizacji wzięły udział grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. Wojenny sprzęt wypożyczyły zaprzyjaźnione muzea militarne, pasjonaci i sympatycy.

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ostatnie odprawy, przygotowanie do bitwy. Fot. Bartłomiej Kowalewski.
Ostatnie odprawy, przygotowanie do bitwy.
Fot. Bartłomiej Kowalewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Czytelnik
  • Czytelnik
  • 31.03.2012 09:54

Ktoś napisał: "Takie lekcje historii mogą podziałać na wyobraźnię jak zła i bezsensowna jest wojna."
Owszem, działają: "Wojna to fajna zabawa!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska to historia czyli ciąg zdarzeń. Burzenie starych pomników i stawianie w ich miejsce nowych wcześniej czy później doprowadzi do zagłady wszystkich. Powstanie pustka czyli koniec państwowości. Jeżdżąc po całej Europie widzę wszystkie wielkie postacie naszej nowożytnej ery. Negatywne nie wymieniam które, bo nie wiem dla kogo one są negatywne. I te pozytywne przynajmniej dla mnie. Stoją niekiedy obok siebie, nie przeszkadzając sobie nawzajem . Historia to prawda oczywista i nie ma co z nią za bardzo polemizować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrzej
  • andrzej
  • 31.03.2012 08:36

Podziwiam,że tylu ludziom się chce coś zrobić, żeby kolejne pokolenia pamiętały. To jest prawdziwa lekcja historii

Komentarz został ukrytyrozwiń
historia
  • historia
  • 30.03.2012 09:57

Takie lekcje historii mogą podziałać na wyobraźnię jak zła i bezsensowna jest wojna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie ma być fajne, tylko przypominać do czego prowadzi ludzka głupota. Tolerowanie fałszywej propagandy i dyktatorskich zapędów niektórych polityków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
  • obserwator
  • 27.03.2012 14:57

Fajne, jest na co popatrzeć

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
  • obserwator
  • 27.03.2012 12:53

Przykład Sosnowca komentowany na wszystkie możliwe sposoby. Albo pan prezes powiedział lub nie powiedział a miał powiedzieć itd. Koalicjanci dyskutują tak na prawdę nie wiadomo o czym. Zwołuje się dziesiątki konferencji prasowych aby wszyscy mieli zajęcie od dziennikarzy po nas czytelników włącznie. I tak koło się kręci w rzece w której od dawna już nie ma wody. Z jego pracy prądu i zmielonej mąki nie będzie ale tu przecież chodzi o ciągłe igrzyska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze u mnie linki działają. Często bywa że włożymy wiele pracy w napisanie artykułu a niewiele osób go przeczyta. Galeria może zainteresować większą rzeszę o ile wejdzie na pasek lub ma w sobie jakieś ciekawe ujęcie.
Ostatnio zauważam że liczy się kontrowersyjny tytuł, udawana polityczna wymiana ciosów czy żerowanie na ludzkich tragediach.
Kto umie poruszać się w gąszczu najnowszych informacji ma frekwencję wejść i komentarzy. Pozostali autorzy wypełniają jedynie tak zwane pusto czasy.
Żywe lekcje historii pokazują że uczestnicy choć by tej inscenizacji to zwykli ludzie a nie cyborgi jakie oglądamy w filmach wojennych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Link jest nieaktywny Bartłomieju. Uważam, że z takiej imprezy można zrobić dwie galerie zdjęć. I to zebrać razem z filmami i ścieżkami dźwiękowymi, czyli VIDEO i AUDIO w artykule, powiązane z galeriami. Tym bardziej, że materiał o wiele lepszy niż zrobiony w Szczecinie. Zaangażowanie odtwórców nie do porównania, widoczne na zdjęciach. No, szkoda. Może następnym razem? Takie rekonstrukcje wydarzeń historycznych, przeprowadzone przez dobrych fachowców, mają większą wartość informacyjną od filmów. Wyłączając oczywiście filmy dokumentalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to taki króciutki filmik http://www.youtube.com/watch?v=4lUb8lhFdKs&list=UURDDjRRkTW4aR3ncPLyO02w&index=2&feature=plcp

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.