Facebook Google+ Twitter

Rekonstrukcja rządu szeroko komentowana na Twitterze. Jak oceniają ją politycy?

"Zmiany w rządzie. Trwanie, które ma oznaczać przetrwanie" - napisał na Twitterze Leszek Miller. Nie milkną komentarze po konferencji premiera, na której zaprezentowali się nowi ministrowie.

 / Fot. PAP/Radek Pietruszka"Rząd po rekonstrukcji jest jak reprezentacja po zmianie Fornalika na Nawałkę. A Tusk, po wpadce z Domarskim, już nawet na piłce się nie zna" - napisał Zbigniew Girzyński z PiS, nawiązując do wpadki premiera dotyczącej Jana Domarskiego, zdobywcy słynnej bramki na Wembley.

Po sportowe porównania sięgnął też Janusz Palikot, który stwierdził, że "Zmiana zawodników nic nie da gdy zawodzi trener". Szef Twojego Ruchu zastanawiał się do której bramki będzie strzelał nowy minister finansów w sprawie Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Odchodzący minister administracji i cyfryzacji, Michał Boni napisał z kolei, że rozbawił go szef SLD, Leszek Miller, który jak "skamielina przeszłości" uważa, że administracja powinna pozostawać w gestii MSW. Wcześniej Boni podziękował za współpracę i "wspólną troskę o cyfrową przyszłość i umiejętność dialogu".

Obszernie komentował zmiany również Jarosław Gowin. Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości faktycznym autorem rekonstrukcji rządu jest jest Jan Krzysztof Bielecki. Poseł dodał, że ten ostatni "schował się za plecami swoich wysłanników" - Grabowskiego i Szczurka. "Skoro min.fin. zostaje nieznany i niedoświadczony człowiek,znaleziony w ostatniej chwili, tzn że finanse publiczne muszą być w stanie ruiny" - pisał na Twitterze Gowin.

Zdaniem Jacka Kurskiego dotychczasowy szef resortu środowiska, Marcin Korolec został "odstrzelony w szczycie Szczytu Klimatycznego". "Do bankructwa polityki klimat. @premiertusk dorzucił kabaret. Stąd chyba awans Rossa" - pisał europoseł Solidarnej Polski.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Panie Łukaszu , panie Robercie- bo to był i jest rząd fachowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gowin za chwilę prześcignie w swych wypowiedziach Hofmana z Brudzińskiego razem wziętych. Zabrał sie za kopanie - ale zamiast piłki używa premiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lekarz psychiatra był ministrem od wojska , więc nie ma się czego czepiać Gowina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gowin się wyzłośliwia zupełnie niepotrzebnie . Sam narobił bałaganu w min Sprawiedliwości .
Mateusz Szczurek nie był z "łapanki " .Był rekomendowany przez Rostowskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.11.2013 21:53

Ten facet zajmował się resortem sprawiedliwości. A jest... filozofem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tej rekonstrukcji rządu najbardziej mnie zaskoczył... komentarz Gowina zamieszczony na Twitterze:
"Skoro min.fin. zostaje nieznany i niedoświadczony człowiek,znaleziony w ostatniej chwili, tzn że finanse publiczne muszą być w stanie ruiny"

Ten facet kpi z nas wszystkich lub potwierdza, że powtarzany żart, iż "ministrem można zostać z łapanki" nie jest żartem, tylko najprawdziwszą prawdą.
Zresztą inne nominacje, według mnie, potwierdzają, że coś jest narzeczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.11.2013 17:19

"Zmiany w rządzie. Trwanie, które ma oznaczać przetrwanie" - komentuje na Twitterze Leszek Miller. "Bardzo poważne zmiany, które mają za zadanie pokazać, że ta ekipa musi rządzić do 2020 roku" - Czapiński w TVN24.

Dwie skrajne opinie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.