Facebook Google+ Twitter

Rekonstrukcja rzezi wołyńskiej w relacji naocznego widza

Po długiej podróży z Poznania do Radymna w obie strony i silnych przeżyciach, związanych z obiorem inscenizacji "Wołyń 1943 o pamięć, nie o zemstę woła", napisał relację jej uczestnik, Piotr Szelągowski na swoim blogu bezprzesady.pl.

Relacja Piotra Szelągowskiego / Fot. screen Potrzeba bezpośredniego obejrzenia inscenizacji "Wołyń 1943 o pamięć, nie o zemstę woła", jak pisze na swoim blogu Piotr Szelągowski, wymagała spędzenia trzydziestu godzin w podróży. Siła do tego przedsięwzięcia czerpana była z zaangażowania w walkę kresowian o prawdę o ludobójstwie na Wołyniu i Wschodniej Małopolsce.

Decyzja o podróży musiała być automatyczna, wynikała z konsekwencji oddania sprawom kresowian.
Tym zagadnieniom Piotr Szelągowski poświęca swój blog bezprzesady.pl, gdzie także tym razem po męczącym, ponad dobę trwającym wędrowaniu, zamieścił swoją emocjonalną relacją wspartą bogatym materiałem fotograficznym i filmowym.

Poprzez odesłanie do tego materiału, pozwalającego lepiej odczuć intencje organizatorów inscenizacji rzezi wołyńskiej, jak też umożliwiającego poznanie jej charakteru, warto uzupełnić dotychczas w pewnym tylko stopniu odtworzony na W24 obraz tego wydarzenia rekonstrukcyjnego.

Zobacz relację Piotra Szelągowskiego: Rekonstrukcja ataku UPA na polską wieś w Radymnie pod Przemyślem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.